українська російська англійська
МІП в АТО: Інтернет і радіо - головні джерела правдивої інформації на найближчому до Луганська опорному пункті ЗСУ
08.04.2016 | 13:16
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Фасад - так називається позиція ЗСУ, що знаходиться найближче до окупованого Луганська, єдина в цьому районі, що розташована на правому березі річки Сіверський Донець і охороняє єдиний цілий придатний для проїзду автомобілів міст, який хоч і заблокований, але може поєднувати вільну Луганщину з її окупованою частиною.

Радник Міністра інформаційної політики з питань функціонування телерадіомовлення, народний депутат України Олександр Бригинець, проаналізувавши на зазначеній позиції стан українського мовлення, в рамках моніторингової місії Міністерства інформаційної політики України в зоні АТО, повідомив: «Підрозділ знаходиться на позиції в долині річки між двома пагорбами, тому телевізійний сигнал потрапляє сюди проблематично. Якщо сепаратистські телеканали знайти ще можливо, бо Луганська телевежа має значну висоту, то українські ефірні телеканали поки «впіймати»  вкрай тяжко».

Поруч з Фасадом, на підконтрольній Україні території, знаходиться Луганська ТЕС з її величезними трубами, які могли би стати місцем установки передавачів, але навіть встановлення прапору призвело до суттєвих обстрілів потужного працюючого об'єкта, який дає не лише роботу тисячі містян, а й забезпечує струмом частину Луганщини. Тому встановлення передавачів для відновлення українського мовлення на об’єкті довелося відмовитися через загрозу руйнації. Аналогічна ситуація і з іншими прифронтовими енергетичними об'єктами.

«Безумовно, коли до кінця цього року - як заплановано - на Луганщині буде зведено нову 180-метрову телевежу, українське телебачення прийде і сюди через ефір, а поки, на жаль, бійцям доводиться слухати лише українське радіо», - повідомляє Олександр Бригинець.

«Завдяки спільним зусиллям ми забезпечені Інтернетом, який разом з радіо є одним з важливих джерел інформації для бійців, - розповідає командир українського військового угрупування Дмитро Булатов. - Новини тут у нас широко обговорюються. Крім того, великий пакет українського телебачення є на основній базі підрозділу, тому відрізаними від інформаційного поля України ми себе не відчуваємо».

 

версія для друку