українська російська англійська
Микола Мовчан відзначив важливу роль Литви у процесі європейської інтеграції України
11.04.2016 | 10:17
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Микола Мовчан відзначив важливу роль Литви у процесі європейської інтеграції України. На цьому заступник Міністра молоді та спорту України наголосив під час урочистого нагородження переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць», яке відбулося 8 квітня 2016 року у Посольстві Литовської Республіки в Україні. Заступник Міністра підкреслив, що Литовська Республіка є однією зі стратегічних держав-партнерів України. Зокрема, Литва стала одним із спонсорів проведення Східноукраїнського форуму ОБСЄ «Відновлення через діалог», який проводився Координатором проектів ОБСЄ в Україні в Маріуполі (Донецька область) 23 березня 2016 року.

У жовтні 2015 – березні 2016 рр. Посольством Литовської Республіки в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України було проведено III Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць», присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литовською Республікою.

Конкурс проводився серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів, а також членів дитячих і молодіжних громадських організацій України. На фінал конкурсу надійшло понад 4,5 тисячі робіт з усіх регіонів України. Члени журі конкурсу визначили 25 переможців і призерів, які були нагороджені дипломами та цінними подарунками.

Перші місця у конкурсі виграли Петренко Марина, учениця Маріупольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 Донецької області, та Шевченко Юлія, учениця Навчально-виховного комплексуліцею № 100 міста Дніпропетровськ. За рішенням журі конкурсу есе «Я – європеєць» переможці, які посіли перші місця, візьмуть участь у заохочувальній поїздці до Литовської Республіки 19-23 червня 2016 року.

У церемонії нагородження переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць» взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан, заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» Павло Горінов. 

На нагородженні було зачитано вітальний лист від імені Міністра Кабінету Міністрів України Ганни Онищенко.

Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан зачитав вітальне слово від імені Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова. Микола Мовчан подякував усім, хто брав участь і був причетний до організації Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць», відзначивши неординарність думок, творчий підхід та таланти української молоді, яка є частиною великої європейської сім'ї.

Також заступник Міністра відзначив дружні відносини між Україною й Литовською Республікою та висловив слова вдячності Президенту Литви Далі Грибаускайте, яка після референдуму у Нідерландах звернулася чудовою українською мовою до народу України зі словами підтримки; Уряду Литви та литовському дружньому народу за активну підтримку України у складний для нашої держави час.

версія для друку