українська російська англійська
Військова поліція необхідна Збройним Силам України для забезпечення високого рівня дисципліни серед військовослужбовців
11.04.2016 | 16:07
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Військова поліція необхідна Збройним Силам України для забезпечення високого рівня дисципліни серед військовослужбовців. На цьому сьогодні, 11 квітня, наголосила під час брифінгу для ЗМІ помічник Міністра оборони України Тетяна Ричкова.

«Зараз у Збройних Силах України існує Військова служба правопорядку, яка не має юридичних повноважень, щоб вести досудове слідство, оперативно-розшукову діяльність тощо. Наприклад, якщо військовослужбовець самовільно залишив частину, військовим треба звернутися до міліції та чекати в порядку черги відповідних дій. Тому з’явилася потреба у створенні Військової поліції, яка вже давно функціонує в усіх цивілізованих країнах», – наголосила Тетяна Ричкова.

Військова поліція займатиметься лише військовими правопорушеннями і являтиме собою правоохоронний орган, відповідальний за заходи щодо запобігання, виявлення, припинення та досудового розслідування злочинів.

«Доки не буде ухвалений закон про Військову поліцію, не відбудеться реформування у військових органах правопорядку», – зазначила Тетяна Ричкова.

Очікується, що робота Військової поліції посилить відповідальність військовослужбовців та пришвидшить оперативність прийняття рішень у сфері боротьби з правопорушеннями.

 

версія для друку