українська російська англійська
На Полтавщині у власність учасникам АТО відведуть 3 455 гектарів земель сільгосппризначення
12.04.2016 | 11:04
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

У Полтавській області з моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею до територіальних органів Держгеокадастру звернулися 2 861 учасник АТО. На сьогоднішній день у землевпорядній службі регіону надали 2 025 дозволів на розробку проектів землеустрою для відведення земельних ділянок. На Полтавщині військовослужбовці стануть власниками 3455 га земель. Вже прийняті 80 наказів про затвердження проектів землеустрою та надання земельних ділянок у власність. Інші пакети документів знаходяться на стадії підготовки та розгляду.

Учасники АТО здебільшого отримають ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності. Під ці потреби 1856 військовим передадуть землі площею 3435,68 га (92% від виданих дозволів). Ще 169 ділянок площею 20,04 га призначені для ведення садівництва.

Землевпорядники Полтавщини зарезервували для потреб військовослужбовців, які виявлять бажання отримати ділянки на території регіону, більше 5,4 тис. га земель. Із матеріалами про вільні ділянки можна ознайомитись у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

версія для друку