українська російська англійська
Мінфін залучив 400 млн. євро кредиту у ЄІБ на підтримку реального сектора економіки України та розвиток МСБ
12.04.2016 | 10:48
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Міністерство фінансів залучило у Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) кредит у розмірі 400 млн. євро на кредитну підтримку реального сектору економіки України та розвиток малого та середнього бізнесу (МСБ).

Міністерство фінансів активно працює над відновленням економічного зростання України, задля чого здійснює рішучі кроки для відновлення кредитування економіки України. З метою розширення можливостей фінансування реального сектора економіки через українські комерційні банки, Мінфін сприяв залученню кредитних коштів ЄІБ для фінансування проектів малого та середнього бізнесу, а також проектів соціально-економічної інфраструктури, включаючи проекти з енергоефективності, пом’якшення наслідків змін клімату та адаптації до них.

Відповідно до умов кредиту, позичальником коштів буде Україна в особі Міністерства фінансів, яке надаватиме кредитні кошти відібраним банкам-учасникам для подальшого фінансування ними кредитних проектів власних клієнтів. Агентом Мінфіну у частині розподілу коштів виступає державний «Укрексімбанк». 

Деталі про кредит:

- Кошти позики ЄІБ можуть спрямовуватися Міністерством фінансів на кредитування комерційними банками середньо- та довгострокових інвестиційних потреб (до 10 років) та середньострокового обігового капіталу (від 2 років) підприємств приватного сектора економіки України.

- Розмір кредитів, на які можуть претендувати компанії, - від 25 млн. євро (для малих і середніх підприємств) до 50 млн. євро для компаній з кількістю працівників понад 3000 осіб.

- Кредит було виділено в рамках інвестиційного проекту «Основний кредит для малих і середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації».

 

 

версія для друку