українська російська англійська
Енергозберігаюче житло окупається за рахунок економії при майбутній експлуатації будинку
13.04.2016 | 15:34
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Проектування і будівництво енергоефективних будинків з низьким споживанням енергії набуває великої популярності. Про це сказав начальник відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Роман Радченко під час міжнародної конференції на тему «Будинок майбутнього: енергоефективний, пасивний, автономний», яка відбулася цього тижня у м. Кам’янець-Подільський.

«Таке житло найбільш сприятливе для комфортного проживання, оскільки в ньому автоматично підтримується оптимальний мікроклімат: вологість, температура і чистота повітря», - зазначив він.

Роман Радченко пояснив, що будівництво енергозберігаючого житла обходиться дорого через додаткові витрати на теплоізоляцію, вентиляцію та інші системи, що підвищують комфорт проживання.

«Енергозберігаюче житло окупається за рахунок економії примайбутній експлуатації будинку»,- запевнив він.

За його словами, Україна є однією з найменш енергоефективних країн в Європі – у житловому секторі середнє споживання енергії в 2-3 рази вище, ніж у країнах Європейського Союзу.

«Мінрегіонпрацює над створенням нормативної бази щодо підвищення енергоефективності будівель та споруд.  В першу чергу, це стосується введення більш жорстких вимог до допустимих тепловтрат на опалення будинків. Зокрема, розроблено законопроект «Про енергетичну ефективність будівель», його прийняття сприятиме підвищенню енергетичної незалежності та енергетичної безпеки держави», - розповів Роман Радченко 

На даний час в Україні напрямку енергоефективності  приділяється максимальна увага усіх гілок влади. Ключовим у цьому процесі є розвиток енергосервісу.

За словами Романа Радченка, обсяг українського ринку енергоефективності оцінюється у 55 млрд. євро, річний потенціал може сягати 2 млрд. євро та 100 тисяч робочих місць.

Наразі ведеться робота щодо створення Фонду енергоефективності. Завданням Фонду буде залучення донорських коштів та міжнародної фінансової допомоги для підтримки проектів з енергоефективності та енергозбереження в Україні.

Начальник відділу також нагадав, що в Україні діє Програма з утеплення житла. Частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20% до 70%) відшкодовує держава.

«Впровадження цього механізму – реальний крок до підвищення енергоефективності у житловому секторі, який на сьогодні є одним із найбільш енергоємних»,- підсумував Роман Радченко.

Довідково

Конференція «Будинок майбутнього: енергоефективний, пасивний, автономний» відбулася 11 квітня в м. Кам’янець-Подільський за підтримки Посольства Франції в Україні, Кам’янець-Подільської міської ради, проекту «Енергоефективність в громадах», що впроваджується GIZ.

В Конференції взяли участь: Президент Асоціації з енергоефективності та енергозбереження Оксана Ремінська, керівник економічного відділу Посольства Франції в Україні Вінсент Фалькоз, заступник директора проекту «Енергоефективність в громадах», що впроваджується GIZ Іма Хренова-Шимкіна, експерти з Франції, Німеччини.

У рамках Конференції обговорили переваги впровадження енергоефективних технологій та темпи їх розвитку,  шляхи впровадження проектів, які дають економію енергії.

 

версія для друку