українська російська англійська
Розвиток сучасної будівельноїгалузі в Україні повинен супроводжуватися інтеграцією енергоефективних рішень та технологій
14.04.2016 | 10:15
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

13 квітня 2016 року у місті Києві розпочала роботу VI Міжнародна науково-практична конференція "Інтегровані енергоефективні технології в архітектурі та будівництві: Енергоінтеграція - 2016".

Понад 100 вчених та експертів зібралися на одній дискусійній платформі, щоб обговорити питання енергоефективності у будівництві, останні законодавчі ініціативи та презентувати сучасні технології та інноваціїу цій сфері.

Вітаючи учасників конференції,Костянтин Гура, заступник начальника Управління проектного менеджменту та міжнародного співробітництва Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності, наголосив на актуальності питання впровадження енергоефективних технологій у будівлях.

"Житловий сектор є одним з найбільших споживачів енергії в Україні. На нього припадає до 50% усього енергоспоживання. Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року саме цей сектор має найбільший потенціал енергозбереження. Тому вже сьогодні, використовуючи кращий європейський досвід, ми активно напрацьовуємо низку законодавчих ініціатив щодо підвищення енергоефективності у будівлях", - зауважив К. Гура. Він також нагадав, що важливу роль у вирішенні цього питання відіграє сам споживач і саме діюча державна програма "теплих" кредитів стала тієюуспішною ініціативою, яка сприяла залученню населення та ОСББ до термомодернізаціївласних осель.

Механізм співфінансуванняенергоефективних заходів, запропонований суспільству, виправдав себе і є популярним. "Так, більше 100 тисяч сімей скористалися програмою. Сума залучених кредитних коштів перевищила 1,3 млрд. грн. Держава зі свого боку повернула позичальникам 435,7 млн. грн. Більше того, програма дозволила суттєво оживити ринокенергоефективних матеріалів та обладнання", - пояснив він та додав, що такий механізм співфінансуванняпідтримують і місцеві органи влади. Розроблено 146 місцевих програм з відшкодування частини сумиабо відсотків за "теплими" кредитами. Ще 100 нових програм у процесі підготовки.

"Для нас важливо, що той курс на енергоефективність, який ми обрали, знайшов чимало підтримки. На досягнутому не зупиняємося", - повідомив він та презентував плани удосконалення діючої програми. Зокрема, пропонується долучити до участі у програмі управителів житла та ЕСКО-компанії.Це дозволить охопити більшу частину ринку утеплення багатоповерхівок та водночас більш ефективно використати потенціал механізму державної підтримки.

Наприкінці виступу Костянтин Гуравідзначив важливість проведення конференції та висловив впевненість, що такі заходи сприяють посиленню співпраці усіх зацікавлених сторін та напрацюванню нових рішень у сфері енергоефективності в країні.

Довідково

Конференція проходить з 13 по 15 квітня 2016 року. Організатори заходу  - Київський національний університет будівництва та архітектури у співпраці з київським представництвом Польської академії наук.

 

версія для друку