українська російська англійська
В основу проведення реформ Міноборони та Збройних Сил закладені принципи і підходи, які існують в НАТО, - Степан Полторак
15.04.2016 | 11:52
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

В основу проведення реформ Міноборони та Збройних Сил України закладені принципи і підходи, які існують у НАТО. На цьому сьогодні, 15 квітня, наголосив Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак під час зустрічі із Заступником Генерального секретаря НАТО Александром Вершбоу у Києві.

«Можна забезпечити підготовку особового складу за стандартами НАТО, можна закупити техніку і озброєння за стандартами НАТО. Але якщо при цьому не дотримуватися фундаментальних принципів і підходів Альянсу – реформа не дасть позитивних результатів», – підкреслив Міністр оборони України.

Степан Полторак подякував Александру Вершбоу за допомогу НАТО у розбудові Збройних Сил України.

«Особливо корисною є робота радників Альянсу, які працюють з нами», – зауважив керівник оборонного відомства.

Інформуючи Заступника Генерального секретаря НАТО щодо ситуації на Сході України, генерал армії України Степан Полторак звернув увагу на її загострення протягом останньої доби.

«У зоні проведення АТО упродовж минулої доби противник 104 рази порушував режим тиші. Така кількість обстрілів є найбільшою за останні кілька місяців», – повідомив він.

Під час зустрічі сторони обговорили політичну ситуацію в Україні та її вплив на проведення реформ у сфері безпеки і оборони.

«Зміцнення обороноздатності держави, проведення реформ сектору безпеки і оборони – це питання, які сьогодні єднають усі політичні сили в Україні», – зауважив Міністр оборони України.

У цьому контексті Степан Полторак поінформував Александра Вершбоу щодо процесу реформування Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

За його словами, на даний час, після стабілізації ситуації в армії, розпочато активну фазу реформування оборонного відомства.

«Реформа розпочалася «зверху», з Міністерства оборони України. В подальшому передбачається також проведення відповідних заходів у Генеральному штабі та Збройних Силах України в цілому», – зазначив Міністр оборони України.

Він підкреслив, що в результаті реформування Міністерство оборони України має стати центральним органом виконавчої влади, здатним швидко приймати ефективні рішення, контролювати ситуацію і просувати подальші реформи в армії.

Степан Полторак висловив сподівання на підтримку та допомогу у реформуванні вітчизняного оборонного відомства з боку Північноатлантичного альянсу.

Заступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу запевнив у солідарності Альянсу з українським народом у проведенні необхідних та важливих реформ в умовах агресії з боку Російської Федерації.

«Ми хочемо допомогти Україні захистити себе, свій суверенітет. Важливо продовжувати реформи у Міністерстві оборони, які ми готові підтримати, у тому числі через діяльність Трастових фондів та радників», – наголосив він.

 

 

версія для друку