українська російська англійська
"Бачу великі перспективи співпраці держави з недержавним сектором" - Міністр культури України Євген Нищук долучився до Всеукраїнського діалогу PRINCIPIUM
17.04.2016 | 08:59
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністр культури України Євген Нищук долучився до Всеукраїнського діалогу PRINCIPIUM, організованого студентами Українського Католицького Університету (УКУ), представниками Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), Фонду Вільна Україна, The Ukrainians та радіо «SКOVORODA». За задумом – молодь закликала інтелектуалів та лідерів думок, громадських та культурних діячів створити платформу для діалогу та співпраці.

«Такий діалог зараз просто необхідний, адже зараз я ще краще усвідомлюю реальні потреби галузі з точки зору недержавного сектора, в який я повернувся у грудні 2014, з яким працюю і з яким бачу перспективи все більшої співпраці сьогодні, з людьми, які відчувають прірву з чиновниками, що їх не чують» – наголосив під час дискусії Міністр.

Напрацювання поза стінами Мінкульту – стратегія «Культура 2025», робота, пророблена Реанімаційним пакетом реформ «Культура», «Конгресу активістів культури», «Альянсу культури», та цілої низки інших культурних ініціатив – сьогодні стають дороговказом. Саме у спільному діалозі з громадськістю від культури і необхідно визначати ті перші найнеобхідніші кроки в реформуванні галузі. Варто декомунізовувати і саме Міністерство культури, усю таку «академічну» управлінську вертикаль, відмовлятися від виключно технічного функціоналу – розподілення коштів і такої собі ролі «Цербера-наглядача» у Національних закладах. Треба спілкуватися, слухати і чути».

В рамках Всеукраїнського діалогу PRINCIPIUM – ПОЧАТОК, кажуть організатори, шукатимуть примирення та вчитимуться довіряти. А основна мета - консолідувати середовища заради творення спільної платформи для діалогу та співпраці.

«Це форум, створений для співпраці суспільства. В час війни, політичної та економічної нестабільності, ми беремось за побудову основи нового, здорового українського соціуму. Ми будуємо простір довіри», - кажуть вони.

До заходу, що проходив у Києві 15-16 квітня у Києві долучилися також економіст, меценат, дійсний член Римського клубу, співзасновник Всесвітнього форуму у Давосі Богдан Гаврилишин, єпископ УГКЦ, Президент Українського Католицького Університету Борис Гудзяка, міський голова Глухова, меценат, підприємець Мішель Терещенко, журналіст та голова правління Громадського радіо Андрій Куликов, генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія, волонтер Андрій Левицький, учасник Нестерівської групи Євген Глібовицький, співзасновники ініціатив The Ukrainians і «Крим SOS» та інші.

Протягом форуму були проведені панельні дискусії у трьох блоках: медіа – громадський сектор, бізнес – держава, та освіта – культура.

 

версія для друку