українська російська англійська
За час АТО майже 15 тисяч прикордонників отримали статус учасника бойових дій
19.04.2016 | 09:39
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Підрозділи Державної прикордонної служби України продовжують виконувати завдання на лінії розмежування між силами АТО та незаконними збройними формуваннями. З моменту загострення ситуації в Донецькій та Луганській областях більше 15 тисяч співробітників прикордонного відомства стійко стояли на відповідальних ділянках та  мужньо виконували свої обов`язки.

Від початку антитерористичної операції на Сході України статус учасника бойових дій вже отримали майже 15 тисяч прикордонників. У цьому напрямку Держприкордонслужба намагається оперативно розглядати документи військовослужбовців та, у разі наявності правових підстав – не зволікати із прийняттям рішень. На сьогодні опрацьовані вже майже всі документи прикордонників, які мають право отримати статус учасника АТО.

Відзначимо, що, на жаль, під час бойових зіткнень та обстрілів 67 прикордонників загинули. Ще 407 військовослужбовців зазнали поранень, а 5 вважаються зниклими безвісти. При цьому за активної участі відомчої внутрішньої безпеки та допомоги волонтерів вдалося знайти на території, що підконтрольна НЗФ, тіла 5 прикордонників, вивезти їх та передати рідним для поховання. Наразі в полоні немає жодного військовослужбовця відомства.

Протягом 2014-2016 років за мужність та героїзм під час виконання обов’язків в зоні АТО державними нагородами були відзначені більше 680 прикордонників, з яких 66 посмертно. Орденами «За мужність» були нагороджені 159 прикордонники, 30 військовослужбовців відзначені орденом Богдана Хмельницького та 9 – орденом Данила Галицького. Крім того, медалями «За військову службу», «Захиснику Вітчизни», «За бездоганну службу» нагороджено 476 прикордонники. Ще понад 3000 охоронців кордону отримали відомчі відзнаки.

Крім того, прикордонним відомством вживаються всі необхідні заходи з надання допомоги та підтримки сімей загиблих воїнів-прикордонників. В органах та підрозділах Держприкордонслужби встановлюються пам’ятні знаки, меморіальні дошки та стенди загиблим охоронцям кордону. Ініціатива з увічнення пам’яті загиблих прикордонників підтримана та активно проводиться з органами місцевого самоврядування, закладами освіти та громадськими організаціями. В школах, навчальних закладах, музеях проведено тематичні уроки, вечори, присвячені пам’яті захисників.

 

версія для друку