українська російська англійська
"Ми маємо стерти кордони між так званою офіційною, державною культурою та громадським сектором", - Євген Нищук
19.04.2016 | 10:55
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

19 квітня Міністр культури України Євген Нищук провів робочу зустріч з експертами культурного середовища, громадськими  активістами у сфері культури,  представниками державних та недержавних культурних інституцій. Зокрема, до дискусії долучилися Олена Правило з “Конгрес активістів культури”; соціальна інноваторка, засновниця платформ “Спільнокошт” та “Велика ідея” Ірина Соловей; Наталія Кривда та представники Реанімаційного пакета реформ “Культура”; Катерина Чуєва з Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків; Ігор Пошивайло з Національного музею Свободи/Музею Майдану; представники Мистецького Арсеналу Антон Дробович та Аліса Ложкіна; галерист Павло Гудімов; народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірина Подоляк та інші.

Під час розмови було обговорено ряд актуальних нині для культурної галузі тем. Серед іншого були підняті питання щодо розробки закону про основні напрямки культурної політики та створення українського Фонду культури; впровадження програми мобільності для митців та підтримка міжрегіональних проектів; адвокації ролі культури перед суспільством; культури, як двигуна економіки та культурної дипломатії.

Обговорили також і ряд важливих тем, що стосуються охорони пам’яток та культурної спадщини, зокрема – створення віртуальної бази базової мережі закладів культури, реєстру рухомої і нерухомої культурної спадщини тощо.

“Розпочався активний продуктивний діалог з громадським сектором, що дає відчуття великих перспектив. – сказав на зустрічі Міністр культури України Євген Нищук.

Певен, такі кроки допоможуть почати ліквідовувати кордон між так званою офіційною, державною та неофіційною культурою, треба заліковувати цей розрив, вони мають бути зрівняні в правах, адже саме це допоможе зшити країну”.

В рамках дискусії розглянули і шляхи реорганізації самого Міністерства культури України таким чином, щоб у ньому працювали управління стратегічного планування та креативних індустрій; підняли питання створення Ради Міністра та бюджетної комісії у МКУ. Учасники зустрічі домовились про координацію дій, подальшу комунікацію та опрацювання і оприлюднення загального списку пріоритетів.

 

версія для друку