українська російська англійська
Україна поглиблює співробітництво з Данією та відкриває експорт яловичини до цієї країни
19.04.2016 | 18:01
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Україна та Данія поглиблюють співробітництво в аграрному секторі. Так, 19 квітня 2016 року, між центральними державними ветеринарними органами обох країн підписано ветеринарний сертифікат на експорт української яловичини до Данії.

Документ підписаний під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Королівства Данія Ларсом Льокке Расмуссеном у рамках його офіційного візиту в Україну.

Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, який брав участь в церемонії підписання документа, високо оцінив рівень співробітництва між країнами: «Сільськогосподарський сектор є одним з найбільш привабливих для світових інвесторів. Зараз Україна – серед лідерів в експорті аграрної продукції. Але наша мета – збільшення обсягів експорту продукції з доданою вартістю. Я впевнений, що українська продукція буде цікавою для споживачів цієї країни, і ми поступово розширюватимемо свій експортний потенціал та асортимент на данському ринку. Нарощення виробництва продукції з доданою вартістю – це стимул для розвитку сільських територій та фермерства. Нові виробничі потужності це нові робочі місця, розвиток інфраструктури та надходження до бюджетів», - додав Міністр.

 

Довідково

Центральними державними ветеринарними органами країн погоджено 15 форм ветеринарних сертифікатів на експорт з Данії в Україну об’єктів, підконтрольних державній службі ветеринарної медицини, зокрема: м’ясних продуктів; молока та молокопродуктів; риби та рибопродуктів; кормів для домашніх тварин; добового молодняку та інкубаційних яєць різних видів птиці; норки; племінних свиней та ВРХ; кормів та кормових добавок рослинного походження.

Співробітництво у галузі ветеринарії між Україною та Королівством Данія здійснюється, головним чином, в рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), шляхом щорічної участі у Генеральних сесіях МЕБ та конференціях Регіональної комісії МЕБ по Європі.

Враховуючи те, що Україна та Данія є членами Міжнародної конвенції про захист рослин (МКЗР), а також членами Європейської та Середземноморської організації з карантину та захисту рослин (ЄОКЗР), обидві країни в своїй діяльності чітко дотримуються міжнародних вимог та стандартів, які передбачають недопущення ввезення на території держав регульованих шкідливих організмів та координування спільних дій у разі їх ввезення.

Крім цього, співпраця між Україною та Данією відбувається в рамках Угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів СОТ, яка передбачає убезпечення світової торгівлі шляхом встановлення та опублікування стандартів для міжнародної торгівлі продукцією тваринного та рослинного походження; вдосконалення структури та ресурсів національних компетентних органів.

З 2014 року в Україні працює проект технічної допомоги ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні». Виконавцем проекту є консорціум у складі компанії Grontmij A/S (Данія), Державної продовольчої та ветеринарної служби Литовської Республіки, WYG International Limited, Agriconsulting Europe S.A. (Бельгія).

У 2009-2011 роках в Україні здійснювалася реалізація проекту Twinning ЄС "Підтримка української ветеринарної служби у посиленні правових та технічних аспектів системи контролю безпечності харчових продуктів". Виконавцем проекту Twinning був консорціум у складі Данської ветеринарної та харчової адміністрації та Адміністрації продуктів харчування та захисту споживачів Нідерландів.

 

версія для друку