українська російська англійська
Володимир Гройсман: Підтримка інвестицій в Україні - одне з пріоритетних завдань нового Уряду
19.04.2016 | 21:40
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підтримка залучення інвестицій у різні сфери життя України - одне з пріоритетних завдань для нового Уряду. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час церемонії закриття Українсько-датського бізнес-форуму за участю Прем’єр-міністра Королівства Данія Ларса Расмуссена у вівторок, 19 квітня.

"Питання спрощення процедур, дерегуляції, питання публічної, відкритої приватизації, питання підтримки інвестицій є одними з пріоритетних завдань діяльності Уряду", - заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр повідомив, що сьогодні у рамках офіційного візиту Прем’єр-міністра Королівства Данія Ларса Расмуссена до України відбулися зустрічі, на яких глави урядів держав обговорили можливості максимального використання потенціалу двосторонньої взаємодії.

"Ми говорили про інвестиції в аграрний сектор, енергоефективність, інші сфери, в яких ми могли би дуже добре об'єднувати наші зусилля і новації для того, щоби забезпечити якісне ведення бізнесу і розвиток національної економіки", – зазначив Глава Кабінету Міністрів.

Також, зауважив Володимир Гройсман, відбулися зустрічі представників бізнесу України та Данії. "Це говорить про те, що ми маємо дуже важливий і цікавий фундамент для взаємодії", - підкреслив він.

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна переживає важкі часи, тому дуже важливо адекватно реагувати на виклики, які сьогодні є, та працювати над відродженням національної економіки. "Ми розраховуємо, що нашими спільними зусиллями ми будемо знаходити усе нові сфери, в які будемо спільно інвестувати, в яких ми будемо розвивати переробну  промисловість, в яких ми будемо створювати робочі місця, і Україна буде тим бізнес-будинком, в якому буде затишно кожному підприємцю", - зауважив Прем'єр-міністр.

У цьому контексті Глава Уряду запевнив, що новий Кабінет Міністрів буде нетерпимий до тих "недоліків в українському законодавстві, які спричиняють проблеми для ведення бізнесу", корупції, будь-яких зловживань у податковій сфері та сфері митного оформлення. Так, протягом найближчих тижнів буде розроблено комплексний план дій щодо прозорості роботи митниці та спрощення процедур, з якими стикаються підприємці, повідомив Прем’єр-міністр.

Крім того, в Україні необхідно урегулювати питання адміністрування податків, а також діяльності наглядових та контролюючих функцій державних органів. "Ми будемо робити усе для того, щоби кожен чиновник, який має контролюючі функції, знав своє місце і розумів, усвідомлював те, що він - найнятий працівник тими платниками податків, які сьогодні створюють робочі місця, виробляють національний продукт та створюють додану вартість на території України", - наголосив Володимир Гройсман.

Також одним із завдань української влади є створення стабільного податкового законодавства, що забезпечить прогнозованість для бізнесу. "Ми не можемо змінювати правила гри у процесі інвестування. Ми перейдемо до формування нового податкового законодавства, але будемо робити це спільно і прогнозовано для того, щоби комплексно надати відповідь бізнесу в Україні, яким чином і які податки будуть сплачені, як вони будуть адмініструватися, для того, щоб ніхто не приходив з "сюрпризами" на ваші підприємства", - зазначив Прем’єр-міністр.

"Це виклики, але я переконаний у тому, що ми можемо з ними достатньо ефективно впоратися, – висловив сподівання Глава Уряду. – Беззаперечно, з вашою підтримкою Уряд буде робити все для абсолютно публічної, відкритої своєї позиції". Своєю чергою Уряд також розраховує на співпрацю та відвертий діалог із бізнесом. "Бажаю, щоби та мета, яку ви ставите перед собою – пошук нових можливостей, нові контракти і нові виробництва – приносили вам прибуток, і цей прибуток ви могли реінвестувати у відродження і зміцнення української економіки, а наші двосторонні відносини на цьому шляху міцніли", – заявив Володимир Гройсман.

"Ви маєте робити справу, ви маєте створювати нові робочі місця, а влада має вас обслуговувати, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Усіляко будемо сприяти тому, щоби кожен, хто інвестує гривню або долар, або євро, в українську економіку, відчував себе комфортно. Але для цього нам потрібно пройти достатньо серйозний шлях".

 

версія для друку