українська російська англійська
Володимир Гройсман: Основне наше завдання - забрати усі перепони, які створюють тиск влади на людей
19.04.2016 | 22:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Серед пріоритетів новосформованого Кабінету Міністрів – забезпечення прозорої роботи митниці та подолання свавілля контролюючих органів відносно бізнесу, що дозволить зменшити тиск влади на громадян. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ у вівторок, 19 квітня.

Зокрема, за словами Глави Уряду, необхідно забезпечити прозорість роботи української митниці. "В ДФС на митницях є тіньові потоки, які мають доходити до центрального бюджету, а не доходять. Це виклик абсолютно для усіх нас, щоб ми навели в цій царині порядок, і кожна гривня була на обліку, і митниця була абсолютно прозорою", – заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що здійснення деяких процедур на митниці у ручному режимі є неприпустимим. "Ручний режим – це є реальне зловживанням, яке використовують митники для того, щоби отримувати хабарі", – зауважив він.

Глава Уряду подякував Президенту за принципову позицію та підтримку з цього питання. Також є рішучість керівництва Державної фіскальної служби України та підтримка Парламенту щодо реформи даної сфери, зазначив він.

"Ми швидко там наведемо порядок і зробимо облік таким чином, щоби для людей було абсолютно зрозуміло, які товари переміщуються, яка у них митна вартість, як потрібно реагувати на контрабанду, як потрібно реагувати на недоплати, – зазначив Володимир Гройсман. – У всіх буде можливість себе реалізувати на справі, а не просто у розмовах, тому ми зараз будемо приступати до вирішення цього питання".

Також є неприпустимим здійснення тиску на підприємства контролюючими органами, наголосив Прем'єр-міністр. Уряд буде жорстко реагувати на будь-які спроби подібних зловживань. За його словами, якщо представники державних органів будуть ходити тероризувати підприємства, "ми будемо давати цьому жорсткий бій". Володимир Гройсман  зазначив, що особисто запрошуватиме їх на засідання Уряду, "і хай уся країна бачить обличчя тих, хто тероризує виробників національного продукту, які створюють робочі місця і сплачують податки", – підкреслив він.

Глава Кабінету Міністрів наголосив, що в Україні необхідно забезпечити сприятливі умови для ведення бізнесу.

"Міністри про це знають. Я думаю, що за певний період часу кожен зможе довести свою ефективність на своїй посаді і забрати усі перепони, які сьогодні створюють тиск влади на людей. Це основне наше завдання. Я думаю, що ми дуже швидко зможемо знайти адекватні відповіді на ці питання", – заявив він.

 

версія для друку