українська російська англійська
У Харківській області Держприкордонслужба презентувала результати реалізації Плану заходів інженерно-технічного облаштування кордону
20.04.2016 | 12:36
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

У середу, 20 квітня, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Василь Серватюк, перебуваючи у Харківській області на ділянці відділу прикордонної служби «Дергачі», розповів про результати реалізації у 2015 році та протягом І кварталу 2016 року Плану  інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону.

У пункті пропуску «Гоптівка» було продемонстровано комплекс виконаних інженерних робіт, можливості системи так званого «інтелектуального кордону», суть якої полягає в комплексному використанні інженерних споруд, технічних засобів та бойових можливостей сучасної техніки, а також окремі новинки озброєння та обладнання, які використовуються в охороні державного кордону.

Однією із таких новацій є рухомий бойовий модуль вітчизняного виробництва на базі броньованої машини «Тритон». За своїми технічними характеристиками авто не має аналогів в Україні, та було розроблене на замовлення Державної прикордонної служби. Унікальний багатофункціональний автомобіль дає змогу не лише якісно моніторити ділянку кордону, але, у разі необхідності, – відкривати вогонь по ворогу із наявної зброї.

Всього на проведення робіт в межах Чернігівської та Харківської областей у минулому році було виділено 400 млн. гривень, які освоєні в повному обсязі та за призначенням. На інших ділянках кордону, де цільове фінансування відповідно до Плану не передбачалося, проводилися роботи за відомчими планами та із залученням місцевих органів влади.

У відповідності до Плану у 2015 році обладнано понад 230 км протитанкових ровів, 45 км контрольно-слідової смуги, майже 103 км рокадних доріг та 75 км захисної огорожі, встановлено спостережні вежі, а також облаштовано опорні пункти для особового складу та захисні споруди для пасажирів у пунктах пропуску, закуплено технічні засоби, розгорнуто системи відео-технічного контролю та ураження і багато іншого. Зараз ведуться активні роботи щодо підвищення рівня технічної складової охорони  кордону.

Цього року відповідно до Плану роботи заплановано закінчити  в межах Харківської та розпочати в Луганській областях. На даний момент бюджетом для їх виконання передбачено 200 млн. гривень.

Проект інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону дозволить Україні захистити свою територію, в першу чергу – від незаконного перетину кордону, переміщення товарів, зброї та наркотиків, а також проникнення диверсійних груп та нелегальних мігрантів.

версія для друку