українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд розгляне питання спрощення реєстрації ліків, призначення керівників "Укрзалізниці" та "Укрпошти" та підписання Угоди щодо фінансової підтримки ЄС на децентралізацію
20.04.2016 | 12:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На першому засіданні Уряду Кабінет Міністрів України розгляне питання спрощення механізму реєстрації ліків в Україні, призначення керівників "Укрзалізниці" та "Укрпошти", надання приміщення Національному агентству з питань запобігання корупції, підписання Угоди щодо фінансової підтримки ЄС на децентралізацію влади, а також питання щодо Чорнобильської атомної електростанції. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи перше засідання Уряду у середу, 20 квітня.

Так одне з перших питань порядку денного Уряду у середу – спрощення механізму реєстрації ліків. Володимир Гройсман зазначив, що ринок фармакології в Україні – закритий, неконкурентний, що спричинює завищення цін на ліки та постачання продукції низької якості.

"Перше завдання Уряду - ми маємо дерегулювати цей ринок, дати можливість, щоби українці купляли якісні ліки, ті, які виробляються в Україні, США, Канаді, ЄС, Японії, Австралії, Швейцарії - ліки, які там сертифіковані і мають високу якість, але, на превеликий жаль, ці ліки через бюрократичні бар'єри не можуть потрапити на полиці аптек для того, щоби люди могли якісно лікуватися", - зазначив він.

Для урегулювання цього питання Уряд розгляне прийняття постанови, що надасть можливість дерегулювати "процес входження ліків на український ринок", а також питання внесення змін до Закону, які "дозволять забезпечити необхідні законодавчі зміни".

Також на порядку денному - питання надання приміщення Національному агентству з питань запобігання корупції.

Крім того, заплановане надання повноважень Віце-прем’єр-міністру України – Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадію Зубку щодо підписання угоди про надання фінансової підтримки Європейського Союзу у розмірі 97 млн. євро на децентралізацію влади. "Ці кошти можуть бути направлені на підтримку територіальних громад, адміністративних послуг, фактично, на підвищення якості управління на місцевому рівні", - заявив Володимир Гройсман.

У порядку денному передбачено розгляд кадрових питань - призначення керівників державних компаній ПАТ "Укрзалізниця" та УДППЗ "Укрпошта". Відібрані кандидати на обіймання зазначених посад будуть представлені на засіданні Уряду, зазначив його Глава.

Також заплановано доповідь Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака щодо питання Чорнобильської атомної електростанції. Наступного тижня минає 30 років з дня трагедії, нагадав Володимир Гройсман. "Дуже важливо сформувати уже напрацьований стратегічний підхід до управління цим процесом і управління зоною відчуження для того, щоби забезпечити безпеку людей і не допустити будь-яких загроз", - зауважив він.

Крім того, у середу Уряд розгляне низку законопроектів, що були відкликані у зв’язку з переформатуванням Кабінету Міністрів та будуть направлені до Верховної Ради України. У цьому контексті Прем'єр-міністр закликав кожного міністра до співпраці з Парламентом та його комітетами. "Якісна взаємодія Президент-Парламент-Уряд дасть якісний результат. Ми зможемо швидко приймати рішення і їх запроваджувати", - наголосив він.

"Розраховую на відповідальність кожного з вас у тих напрямках, які вам ввірені, - підкреслив Глава Уряду, звертаючись до міністрів. - Можемо говорити про плани, і це добре, але маємо приймати рішення і, найголовніше, зробити щоби ці рішення, які ми з вами прийняли, були впроваджені. Це буде критерієм оцінки роботи кожного міністра: рішення прийняте - воно має бути реалізоване. І найголовніше, щоб ніхто не забував, що головний пріоритет - це люди", - наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку