українська російська англійська
Володимир Гройсман: Треба сформувати нову систему охорони здоров'я, яка надаватиме якісні послуги людям та збільшить фінансове забезпечення лікарів
20.04.2016 | 13:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

В Україні необхідно створити нову систему охорони здоров'я, здатну надавати якісні медичні послуги громадянам та забезпечити гідне фінансове забезпечення медичних працівників. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у середу, 20 квітня.

"Треба формувати нову систему охорони здоров'я, яка дозволила би якісно у першу чергу надавати послуги людям, і це мають бути доступні послуги, а з іншого боку, і лікарі мають бути на зовсім іншому рівні з точки зору фінансового забезпечення, – заявив Володимир Гройсман. – Те, що ми маємо в системі охорони здоров'я, не влаштовує громадян України".

Прем'єр-міністр  висловив переконання, що таку реформу можливо зробити, якщо правильно організувати систему. "Найголовніше – сформувати модель і до неї йти", – наголосив він.

Разом з тим Володимир Гройсман зауважив, що неприпустиме здійснення централізованих закупівель медичного обладнання з корупційною метою. "Централізовані закупки обладнання з точки зору не те що треба, а те що ми хочемо купити, це треба припинити і забути про це. Визначити потреби, передати ресурси, забезпечити фінансування з місцевими бюджетами, якщо потрібно, щоби була відповідальність, куди вони кошти витрачають, і тоді у нас не буде проблем", – зазначив він.

У зв’язку з цим Прем'єр-міністр доручив Віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенко проаналізувати інформацію щодо централізованих закупівель медичного обладнання.

 

версія для друку