українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року
20.04.2016 | 16:52
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Ми сьогодні розпочинаємо перше засідання нового Уряду. Беззаперечно, що країна очікує від нового Уряду швидких, якісних антикризових рішень. Менше тижня, як був сформований Уряд, і сьогодні міністри вивчають реальний стан справ у тих напрямках, які вони очолюють.

Хотів би підкреслити, що дуже важливо швидко сформувати план дій по кожному з міністерств, а наші пріоритети є абсолютно незмінними: підвищення якості державного управління і відповідальності влади та посадовців; питання забезпечення макрофінансової стабільності; відновлення економічного зростання.

Я думаю, що ні для кого не секрет, що одним з пріоритетів має стати подолання корупції. Я вчора про це говорив і на Раді реформ – про те, що треба припинити з боку влади тиск на підприємців, на бізнес, подолати корупцію на митниці і в податковій сфері. Це ті завдання, які дозволять нам створити нормальний клімат і, за великим рахунком, наповнити бюджет, який ми маємо направляти на потреби нашої держави та українців.

Нам потрібно сформувати ефективну систему соціального захисту, чим займається сьогодні Мінсоцполітики.

Загальне завдання – це підвищити якість життя людей, і я думаю, що це має бути на порядку денному кожного міністра, і з цього ми маємо розпочинати нашу роботу. 

І, беззаперечно, захистити суверенітет нашої держави та зберегти єдність нашої країни.

Дуже важливо, щоб ми спільно за 30-денний термін напрацювали операційний план дій по реформах. Ми сьогодні вже будемо виносити перші рішення з актуальних питань, які ми напрацювали з вами за ці декілька днів.

Хочу також підкреслити, що вчора на засіданні Національної ради реформ наші колеги з Нацради передали нам певні пропозиції по реформах. Сьогодні ми такі ж пропозиції отримаємо від експертного середовища. І я хотів би підкреслити, що найважливіше – не тільки отримати безліч планів, а потрібно створити операційний план з чіткою відповідальністю кожного посадовця за виконання завдань, тому що планів у нашій країні є багато, а нам потрібно все найкраще, що було створено і зроблено попереднім Урядом, врахувати. Я вважаю, що взяти найкраще, що може сьогодні пропонувати нам експертне середовище, те, що було напрацьовано з Радою реформ, і впровадити це в нашому житті.

Сьогодні ми будемо розглядати низку важливих питань.

Перше питання, на яке я б хотів звернути увагу, – питання ліків. Дуже багато розмов навколо того, що ліки у нас надзвичайно дорогі. Але при першому наближенні аналізу цієї ситуації ми бачимо, що все зроблено національним законодавством й іншими рішеннями інших різних органів для того, щоб цей ринок закрити, не дати на ньому створити конкуренцію по якості й по цінах.

І я вважаю, що перше завдання Уряду – ми маємо дерегулювати цей ринок, дати можливість, щоб українці купували якісні ліки, ті, які виробляються в Україні, Сполучених Штатах Америки, Канаді, Європейському Союзі, Японії, Австралії, Швейцарії. Ліки, які там сертифіковані і мають високу якість, але, на превеликий жаль, ці ліки суто через бюрократичні бар’єри не можуть потрапити на полиці аптек для того, щоб люди могли якісно лікуватися.

Тому сьогодні одне з перших питань – ми маємо врегулювати це двома шляхами: перший – через прийняття постанови, яка дерегулює процес входження цих ліків на ринок; і другий – це внесення змін до закону, який дозволить забезпечити необхідні законодавчі зміни.

Наступна проблема, яку ми маємо сьогодні вирішити. Верховна Рада України прийняла весь необхідний пакет законів, пов’язаний з формуванням і роботою антикорупційних органів. Але в нас у НАЗК, видається, немає приміщення. То сьогодні ми маємо прийняти рішення, надати їм приміщення, щоб НАЗК дуже швидко почало працювати і ефективно протидіяти будь-яким корупційним загрозам.

Сьогодні ми приймемо рішення і уповноважимо нашого колегу, Віце-прем’єра Геннадія Зубка, підписати угоду на 97 млн. євро, це фінансова підтримка Європейського Союзу на децентралізацію влади.

Ви знаєте, що я був одним із авторів цієї реформи. Вважаю її абсолютно важливою. І ці кошти можуть бути направлені на підтримку територіальних громад, на адміністративні послуги, фактично на підвищення якості управління на місцевому рівні.

Також хотів би підкреслити, що сьогодні ми маємо з вами вирішити кадрові питання. Зокрема хотів би визначити два.

Перше – призначити двох керівників державних компаній. Перша – це Укрзалізниця, і сьогодні кандидат, який був відібраний номінаційним комітетом, буде сьогодні представлений на засіданні Уряду. Я буду просити вашої підтримки. Це, дійсно, достатньо якісний фахівець, який має величезний досвід  роботи в сфері залізниці. І друга позиція – це теж українець за походженням, але людина, яка працювала багато років в знаних компаніях за кордоном, зокрема в США, це новий керівник "Укрпошти".

Також ми сьогодні розглянемо питання ЧАЕС. Буде доповідати Міністр екології. Ми наступного тижня будемо відзначати дату 30 років з дня трагедії, яка відбулася. Думаю, тут дуже важливо сформувати вже напрацьований стратегічний підхід до управління цим процесом і управління зоною відчуження для того, щоб забезпечити абсолютну безпеку людей і не допустити будь-яких загроз. І ми сьогодні зможемо ці питання розглянути.

Окрім того, ми з вами розглянемо ряд законопроектів, які будуть направлені у Верховну Раду України, які були відкликані у зв`язку з тим, що відбулося переформатування Уряду.

Я просив би дуже виважено підходити до цього. Я вимагаю від кожного міністра якісної взаємодії з українським парламентом. Я переконаний в тому, що якісна взаємодія Президент – парламент – Уряд дасть якісний результат: ми зможемо швидко приймати рішення і їх впроваджувати. Тому я хотів би, щоб кожен з присутніх якісно побудував роботу з комітетами українського парламенту по напрацюванню законів і супроводженню їх до фінального голосування.

В цілому, шановні колеги, розраховую на відповідальність кожного з вас в тих напрямках, які вам ввірені. Наше спілкування протягом цих декількох днів мене налаштовує на абсолютно конструктивну взаємодію. Я думаю, що всі прийшли працювати, в цьому переконаний. І з цього моменту моя позиція буде абсолютно вимогливою. Можемо говорити про плани, і це добре, але маємо приймати рішення і саме головне – зробити, щоб ці рішення, які ми з вами прийняли, були впроваджені. Це буде критерій оцінки роботи кожного міністра. Рішення прийнято – воно має бути реалізоване.

І саме головне, щоб ніхто з вас не забував про те, що головний пріоритет – це люди.

Я навів приклад ліків, я навів приклад митниці. Чи не зрозуміло комусь, що при бюджеті Пенсійного фонду у нас сьогодні дефіцит там більше 80 млрд. грн. в той час, коли тіньові потоки можуть дорівнювати десяткам мільярдів гривень, які недоотримує бюджет, тому що у нас митниця неефективна. По ліках та ж сама позиція. І таких питань у нас багато.

Тому я розраховую на відповідальність кожного міністра і абсолютну самовіддачу.

Дякую за вашу увагу!

 

версія для друку