українська російська англійська
Поширення програми "теплих" кредитів у кожному регіоні - одне з пріоритетних завдань при підготовці до наступного опалювального сезону
20.04.2016 | 17:26
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Поширення програми «теплих» кредитів у кожному регіоні – одне з пріоритетних завдань при підготовці до наступного опалювального сезону.

Днями ці та інші питання розглядалися на селекторній нараді, яка відбулася у Кабінеті Міністрів.

До порядку денного також було включено питання щодо державної програми «теплих» кредитів та регіональних програм здешевлення таких кредитів для населення.

У ході виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відзвітував про результати запровадженої Урядом програми з утеплення житла та спрогнозував обсяг кредитування у 2016 році.

«Програму «теплих» кредитів продовжено на 2016 рік, а на її  реалізацію з бюджету виділено 894 млн. грн. За нашими прогнозами в цьому році банки видадуть кредитів на суму щонайменше 2,3 млн. грн. Передбачається, що програмою  скористається 306,9 тис. родин. Це втричі більше, ніж у 2015 році», - повідомив він та додав, що з початку дії програми вже відшкодовано 435,32 млн. грн.

Також Голова Держенергоефективності звернув увагу присутніх на нерівномірну участь регіонів України у реалізації державної програми. За його словами, сьогодні лідерами за кількістю та обсягами виданих енергоощадних кредитів є Львівська, Київська, Сумська та Вінницька області.

До співфінансування «теплих» кредитів активно долучилися місцеві органи влади, розробляючи власні програми. Сьогодні прийнято 146 місцевих програм у 21 області України, на стадії розробки та прийняття знаходиться близько 100 програм, на які буде виділення з бюджету більше 40 млн. грн.

Голова Держенергоефективності звернувся до регіонів, де програми не прийняті або знаходяться на стадії розробки і закликав прискорити внесення їх на розгляд обласних рад. Ті регіони, де програми прийняті без порядків використання коштів, Сергій Савчук звернувся з проханням вирішити це питання у найстисліші терміни. Що стосується областей, де програми прийняті без виділення фінансування, Голова Агентства попросив вжити заходів щодо передбачення у проектах змін до обласних бюджетів кошти на ці програми.

версія для друку