українська російська англійська
Володимир Гройсман: Реформування роботи української митниці є одним з пріоритетів Уряду
20.04.2016 | 17:32
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Реформування роботи митниці є одним з пріоритетів діяльності Уряду, що дозволить збільшити надходження  до Державного бюджету. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування з журналістами за результатами засідання Уряду у середу, 20 квітня.

"Там є резерви, які ми можемо використати, і питання [реформування] роботи української митниці є сьогодні одним з пріоритетів Уряду", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр повідомив, що, за оцінками експертів, українська митниця не доплачує до Державного бюджету десятки мільярдів гривень. "Це напряму пов'язано з макрофінансовою стабільністю нашої держави, з відкритим публічним ринком, на які мають виходити чесні товари, які чесно розмитнені", - зазначив він.

Глава Уряду нагадав, що протягом 14 днів Кабінет Міністрів напрацює план заходів, які дозволять "навести порядок" на митниці.

"Ніхто не буде миритися з тим, що там є заниження митної вартості, що призводить до того, що знижуються оплати в бюджет. Ніхто не буде терпіти інші оборудки, які ще можуть ділки робити при оформленні митних процедур і товарів. Тому це є питання виклику для усієї системи", - наголосив Прем'єр-міністр.

"Я сьогодні офіційно митників усіх попереджаю, що по-іншому не буде", - заявив Володимир Гройсман. За його словами, якщо когось не влаштовують плани реформи, він має залишити свою посаду, "але забирати кошти у пенсіонерів, дітей, у нашої економіки, тому, що комусь треба розпихати по кишеням те, що вони вважають належить їм, я вважаю, це не припустимо".

Прем'єр-міністр зазначив, що планує проводити зустрічі з представниками бізнесу для обговорення проблемних питань роботи з податковою службою, контролюючими органами   та можливих кроків, які може здійснити Уряд для вирішення цих проблем.

Глава Уряду зауважив, що необхідно відходити від практики перевірок бізнесу, "а якщо і робити якісь контрольні перевірки, то без жодних санкцій". За його словами, структури, що здійснюють контролюючу діяльність, "не мають виписувати мільйонні штрафи, а потім за хабарі їх списувати".

"Я хотів би, щоби усі налаштувалися на абсолютно нормальну роботу і державну позицію, - закликав Володимир Гройсман. - Я думаю, що уже усім має стати зрозуміло, що і агресія в Україні з боку Російської Федерації триває, і наші воїни сьогодні стоять на кордонах і бережуть нашу країну, і було багато втрачених життів в тому числі під час Революції Гідності - це моральні і внутрішні речі. Тому, я думаю, багатьом уже треба переосмислити, як необхідно працювати далі".

 

версія для друку