українська російська англійська
Прем'єр-міністр обговорив із представниками міністерств і відомств можливості проведення масштабного будівництва доріг в Україні
20.04.2016 | 19:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у середу, 20 квітня, провів нараду щодо фінансового забезпечення реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг у 2016 році.

У нараді взяли участь Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, заступник Міністра фінансів України Роман Качур, Голова Державного агентства автомобільних доріг України Андрій Батищев, Перший заступник Голови Євгеній Барах та заступник Голови Микола Березовський.

Представники профільних установ зазначили, що на сьогодні 97% автомобільних доріг в Україні потребують капітального та поточного ремонту, будівництво багатьох доріг у країні незавершене. До такої ситуації призвели низка причин, серед яких хронічне недофінансування, істотне скорочення кадрового потенціалу, зменшення кількості крупних підрядників, а також незадовільна система управління дорожньою галуззю.

"Стан українських доріг не витримує жодної критики. Питання їх експлуатації є надзвичайно чутливим. Фактично, дорожнє господарство у країні знаходиться у критичному стані, – заявив Володимир Гройсман. – Головне завдання – дуже швидко організувати роботи, щоб ми по всій території України забезпечили поточний ремонт доріг, і почати будівництво тих доріг, які були заплановані".

У зв'язку з цим перед Міністерством інфраструктури та Державним агентством автомобільних доріг стоять завдання забезпечити виконання широкомасштабних робіт на усій території України, зазначив Прем'єр-міністр.

Учасники наради обговорили можливі джерела фінансового забезпечення будівництва доріг. Знайдені кошти мають бути спрямовані на повномасштабне будівництво доріг в Україні, яке має початися у червні, зазначив Володимир Гройсман.

"Наше завдання - організувати і розпланувати по цих коштах роботу і максимально ефективно і повномасштабно розвернути роботу з дорогобудівництва", - наголосив Глава Уряду, зазначивши, що необхідно використати ресурси у двох напрямках: будівництво нових доріг та здійснення капітального і поточного ремонту.

У зв'язку з цим Прем'єр-міністр дав доручення Міністерству фінансів України забезпечити фінансування поточного ремонту і будівництва доріг та Державному агентству автомобільних доріг України - провести для цього підготовчі роботи. Зокрема, необхідно провести тендери, організувати підрядників, проаналізувати наявні ресурси, визначити першочергові завдання, зазначив Володимир Гройсман. Також потрібно знайти оптимальний технологічний підхід до будівництва кожної дороги, забезпечити дешеву собівартість робіт та високу якість кожного виду ремонту, наголосив він. При цьому має бути забезпечено контроль за якістю будівництва та ремонту доріг.

Глава Уряду зауважив, що необхідно передбачити можливості співфінансування робіт на місцевих дорогах спільно із місцевою владою.

Учасники наради також підняли питання утримання українських доріг узимку. У цьому контексті, Прем'єр-міністр поставив перед співрозмовниками завдання внести пропозиції щодо закупівлі снігоприбиральної техніки та матеріалів для посипання доріг узимку.

 

версія для друку