українська російська англійська
Ігор Жданов провів телефону розмову із президентом ВАДА. Крейг Ріді високо оцінив зусилля України в напрямку антидопінгової діяльності
21.04.2016 | 12:24
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов провів телефонну розмову із президентом Всесвітнього антидопінгового агентства Сером Крейгом Ріді.

Під час розмови Ігор Жданов проінформував президента ВАДА про здійснені Україною кроки щодо приведення національної антидопінгової діяльності у відповідність з новою редакцією Всесвітнього антидопінгового кодексу.

Зокрема, у вересні 2015 р. було затверджено нові Антидопінгові правила, до яких приєдналися всі національні федерації.

Окрім того, у грудні 2015 р. Національний антидопінговий центр України підписав договір із акредитованою лабораторією ВАДА м. Кьольн (Німеччина). З січня поточного року в акредитованих лабораторіях ВАДА вже було проведено аналіз 74 допінг-проб українських спортсменів.

Також вживаються заходи з метою приведення вітчизняного законодавства у відповідність до вимог нової редакції Всесвітнього антидопінгового кодексу. Мінмолодьспорту за участі НОК України, НАДЦУ та профільних юристів - розробило нову редакцію Закону України «Про антидопінговий контроль у спорті».

«Завдяки цим заходам Рада засновників ВАДА 18 березня 2016 року визнала Україну такою, яка відповідає Кодексу. Тому ми будемо докладати максимальних зусиль для найшвидшого прийняття нової редакції Закону», - наголосив Ігор Жданов.

У свою чергу президент ВАДА Крейг Ріді високо оцінив зусилля України, Міністерства молоді та спорту і НАДЦУ, які здійснюються у напрямку антидопінгової діяльності. Сторони домовилися про новий візит місії ВАДА в Україну, який заплановано на кінець травня 2016 р.

Під час телефонної розмови Ігор Жданов та Крейг Ріді також обговорили ситуацію, яка слалася навколо мельдонію, препарату який було заборонено вживати спортсменам із 1 січня 2016 р.

«Вкотре наголошую, Україна буде чітко слідувати всім вимогам ВАДА, в тому числі тим, які стосуються заборони мельдонію. Наша держава і Міністерство молоді та спорту України - не будуть підтримувати жодні політичні позови Росії проти членів комісії ВАДА», - підкреслив Ігор Жданов.

 

 

 

версія для друку