українська російська англійська
У Міністерстві освіти і науки обговорили стан розвитку дошкільної освіти
21.04.2016 | 15:24
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

21 квітня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра Павла Хобзея відбулася Всеукраїнська нарада з питань стану та перспектив розвитку дошкільної освіти.

У нараді взяли участь працівники відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН, начальник відділу Тамара Панасюк; спеціалісти з питань дошкільної освіти департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, представники Інституту модернізації змісту освіти, Національної академії педагогічних наук, видавництв та голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

За словами Павла Хобзея, Міністерство освіти і науки активно працює над документами, що будуть сприяти створенню нових типів дитячих садків. «Підтримуємо створення дошкільних навчальних закладів сімейного типу, а також корпоративних дитячих садків», - наголосив заступник Міністра освіти і науки.

Також, на думку Павла Хобзея, початкова та дошкільна освіта повинні бути тісно пов’язані між собою. Зокрема, звертаючись до учасників наради, заступник Міністра закликав активно допомагати вчителям початкової школи. «Перед початківцями стоїть нелегке завдання, тому фахівці з дошкільної освіти можуть поділитися досвідом із колегами. Це може бути досвід навчання через гру, або відсутність домашніх завдань та оцінювання у 1 та 2 класі», - коментує заступник.

Начальник відділу дошкільної освіти Тамара Панасюк проінформувала присутніх про стан розвитку дошкільної освіти. Вона презентувала учасникам наради статистичні дані щодо динаміки народжуваності дітей, мережі дошкільних навчальних закладів, кількості створених місць у ДНЗ, черги на влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади тощо. Також Тамара Панасюк звернула увагу на тому, що головне завдання – надання якісної дошкільної освіти у кожному дитячому садку.

Про програмово-методичне забезпечення дошкільної освіти поінформувала Тетяна Носачова, завідувач сектором відділу дошкільного розвитку Інституту модернізації змісту освіти МОН.

Ірина Сіданіч, доктор педагогічних наук, професор кафедри управління навчальним закладом та педагогіки вищої школи навчально-наукового Інституту менеджменту та психології державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» презентувала нову парціальну програму щодо духовно-морального виховання дітей старшого дошкільного віку.

Після завершення наради всі учасники, за сприяння ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та ГО «Здорове людство», мали змогу відвідати традиційну весняну виставку тюльпанів, що проводиться на Співочому полі Києва.

версія для друку