українська російська англійська
Володимир Гройсман провів нараду щодо розробки реформи української митниці
21.04.2016 | 20:51
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у четвер, 21 квітня, провів нараду щодо реформування митних органів за стандартами Європейського Союзу, спрощення митних процедур та збільшення надходжень митних платежів.

Нарада відбулася за участі Голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та заступника Міністра фінансів України Олени Макеєвої, Міністра Кабінету Міністрів Олександра Саєнка, директора департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби Олексія Василенко, директора департаменту адміністрування митних платежів Аліни Данченко, виконуючого обов’язки директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями Державної фіскальної служби Ігора Рєзніка, заступника директора департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку – начальника управління митної політики Міністерства фінансів України Олександра Москаленка.

Учасники обговорення наголосили на необхідності повної детінізації на митниці, реформування роботи електронних систем та усунення людського фактору. У цьому контексті сторони обговорили можливі шляхи подолання існуючих корупційних схем.

"Ні країну, ні мене особисто не влаштовує, яка ситуація відбувається на нашій митниці", - заявив Прем'єр-міністр.

Глава Уряду наголосив, що за розрахунками експертів, у тіньових потоках знаходиться не менше 20% усіх платежів, які сьогодні здійснюються на митниці. У результаті, щороку Державний бюджет країни недоотримує близько 50 млрд. грн. При цьому дефіцит Пенсійного фонду в Україні становить 80 млрд., зауважив Володимир Гройсман.

"Для мене це очевидно – контрабандисти, митники, які є не чесними, забирають у пенсіонерів можливість отримувати нормальну пенсію, забирають у держави можливість розвивати власну економіку і змушують нас шукати шляхи зовнішніх запозичень. І я вважаю, що це є абсолютно неприйнятним", – підкреслив він.

"Завдання є абсолютно просте – максимум за квартал, за три місяці, побудувати якісну систему управління ризиків, ліквідувати тіньові схеми, забезпечити якісний моніторинг і забезпечити технічними засобами митні переходи, побудувати якісну взаємодію з прикордонною службою і також з іншими правоохоронними структурами", - заявив Глава Уряду. Також важливо забрати підстави для корупційних дій, наголосив він.

Учасники наради окреслили пріоритетні сфери реформування української митниці, серед них: спрощення митних процедур, приведення процедур у відповідність до європейських стандартів, розбудова інфраструктури, модернізація, переведення сервісів в електронний формат, запуск системи "єдиного вікна" та удосконалення обміну інформацією із закордонними колегами. Також необхідно призначити керівника митної служби. У цьому контексті Володимир Гройсман наголосив: "Кандидатура керівника митниці має бути фаховою і безкомпромісною".

За результатами обговорення учасники наради визначили першочергові кроки реформи митниці, зокрема: удосконалення автоматизованої системи управління ризиками, запровадження автоматизованого розподілу декларацій і відеоспостереження під час здійснення митних процедур, а також уведення системи "єдиного вікна". Крім того, прийнято рішення щодо формування інституту митного аташе України у Китаї.

Глава Уряду доручив протягом двох тижнів знайти рішення щодо доопрацювання автоматизованої системи управління ризиками. "Маємо його ухвалити і знайти ресурс на упровадження системи", - зазначив він.

Також Володимир Гройсман дав доручення створити робочу групу з урегулювання питання забезпечення відеофіксації оглядів на митниці.

"План ми окреслили. Тепер цей план має бути реалізований, - підкреслив Володимир Гройсман. - Показниками нашого результату стануть покращення клімату і збільшення надходження до Бюджету. Ми прийняли рішення: усі будуть платити до Бюджету чесно, і ніхто не буде на цьому заробляти".

 

 

 

 

 

версія для друку