українська російська англійська
Ігор Насалик та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі обговорили напрямки подальшої співпраці в енергетичній сфері
22.04.2016 | 09:46
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик поінформував японських колег про перші кроки на посту Міністра та наголосив, що підтримка профільного Комітету Верховної Ради України сприятиме у вирішенні важливих питань  щодо створення вільного ринку газу, електроенергії та вугілля.

Міністр зазначив, що результати недавньої поїздки Президента України Петра Порошенка до Японії ще раз засвідчили зацікавленість України та Японії у взаємовигідній співпраці. «Ми бачимо партнерів, які готові брати участь у розвитку енергетичних програм на теренах України», - наголосив він.

Також Ігор Насалик запевнив про націленість на впровадження реформ. За його словами, вже наступного вівторка на засіданні Національної ради реформ буде представлено напрями реформування енергетичного комплексу.

Щодо участі японських колег у реалізації «Демонстраційного проекту із заміни парової турбіни» на Трипільській ТЕС Міністр висловив сподівання  на якнайскорішу практичну реалізацію проекту та зазначив: «Ми створимо комфортні умови для  демонстрації технологічних можливостей вашої країни».

Зі своєї сторони Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі розповів про стан реалізації демонстраційного проекту Організації розвитку нових енергетичних технологій Японії (NEDO) на Трипільській ТЕС.

У ході розмови японські колеги цікавилися питаннями щодо приватизації державних енергетичних та вугільних підприємств, програми реформування НАК «Нафтогаз України» тощо.

Також Японія запропонувала використання новітніх японських технологій та  власного досвіду щодо реструктуризації та закриття вугільних шахт.

 

версія для друку