українська російська англійська
Еміне Джапарова: "Ненасильницький спротив - ефективний інструмент боротьби із окупаційною владою в Криму та на Донбасі"
22.04.2016 | 09:55
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

21 квітня в ІА «Укрінформ» відбулася презентація першого в Україні Посібника з ненасильницької боротьби проти окупації, розробленого ГО "Центр стратегічних досліджень". 

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики Еміне Джапарової, ненасильницький спротив окупації є ефективним механізмом перешкоджання діям окупаційної влади. «Серед цілей громадянського спротиву – делегітимізація окупантів: треба показати, що вони чужі для місцевого населення; підвищення ціни окупації для агресора шляхом створення нестабільності у політичній, економічній або соціальній площині; викликання сумніву всередині російського суспільства щодо доцільності та стабільності окупації Криму та Донбасу; міжнародна увага до України, яка є ключовою з точки зору санкцій; популяризація демократичних практик в Україні, які будуть сприяти поглибленню демократичних процесів у суспільстві», - зазначила Еміне Джапарова

Павло Жовніренко, Голова Правління Центру стратегічних досліджень зазначив: «Мета, яку поставили перед собою автори цього посібника – ознайомити читача з теорією і практикою ненасильницької боротьби, а також дати можливий інструментарій громадянам України в Криму і на Донбасі, які не змирилися з насильством, хочуть боротися, не беручи в руки зброю , але не знають як».

«Саме кримські татари, як корінний народ, мають право на самовизначення, і саме корінний народ може визначати, чи можуть воєнізовані формування бути на його території», - підкреслив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Посібник висвітлює широке коло питань, зокрема переваги вибору ненасильницького опору окупантам, історичні приклади такої боротьби та практичні рекомендації з діяльності та безпеки у репресивному середовищі. Крім того, посібник складається із таких основних тем: «Що таке ненасильницький опір і чому він є кращим вибором»; «Принципи та історичні приклади боротьби без зброї»; «Факти ненасильницького спротиву російській агресії проти України»; «Практичні рекомендації щодо діяльності та безпеки у репресивному середовищі».

Учасники презентації також ознайомили журналістів із фактами ненасильницького спротиву російській агресії проти України.

В заході взяли участь: Еміне Джеппар – Перший заступник Міністра інформаційної політики України, Павло Жовніренко – голова Правління Центру стратегічних досліджень, Ескендер Барієв – член Меджлісу кримськотатарського народу.

 

ПОСИЛАННЯ, ЗА ЯКИМ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ З ПОСІБНИКОМ:

http://m-ukraine.com/721-posobie-po-nenasilstvennomu-soprotivleniyu-dlya-ukraintsev.htm

 

 

версія для друку