українська російська англійська
Артисти Національної опери України відвідали Донецьку область з благодійними концертами
22.04.2016 | 13:57
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Артисти Національної опери України: народний артист України Андрій Романенко, солісти опери лауреати міжнародних конкурсів Дмитро Грішин, Людмила Циган, Ірина Поштарюк, концертмейстер Тетяна Сачевська та режисер і ведучий концерту Микола Третяк відвідали Донецьку область з благодійними концертами.

Програму, що складалася з вокальної зарубіжної і вітчизняної класики та народних пісень «Від серця до серця», було представлено у містах Слов'янськ, Лиман, Торецьк, Бахмут.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив ініціативу артистів Національної опери України: «Такі поїздки творчих колективів – важлива місія, яка нині вкрай потрібна на Сході країни, щоб силою таланту вселяти відчуття правди та віри, що ми вистоїмо. Продовжую закликати мистецькі колективи у різних жанрах, митців – підтримувати наших бійців, які стоять на варті цілісності нашої країни, а також місцевих жителів, які потерпають від військових дій».

Виступи проходили  у будинках культури і навчальних закладах. В одному з них – дитячій школі мистецтв, у Слов'янську, артисти побачили знайомий рояль. Концерт відбувся під акомпанемент інструмента, на який збирали гроші українські та естонські артисти на масштабному благодійному концерті,  що відбувся у Rahvusooper Estonia майже два роки тому на підтримку постраждалих закладів культури на Сході України.

 «Спочатку ми хвилювалися, чи викличе наш концерт інтерес у людей, як сприйматиметься класичний репертуар у поєднанні з популярними народними піснями. Але після першого ж виступу зрозуміли, що наші побоювання марні. Нас дуже тепло зустрічали, а рідні пісні навіть співали разом з виконавцями, – розповідає Микола Третяк, – концерти для цивільного населення тут рідкість, у деяких містах неспокійно. У Торецьку, наприклад, нас взагалі попросили завершити виступ до 17-ї: можливі обстріли, лінія розмежування – за кілька кілометрів…».

Артисти Національної опери України після повернення із поїздки уже планують  наступні концерти. Бо певні – їх там чекають.

 

версія для друку