українська російська англійська
Остап Семерак: Роботи з вилучення відпрацьованого ядерного палива з ІІ-го блоку Чорнобильської АЕС успішно завершено
22.04.2016 | 14:26
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Україна готова до продовження робіт із ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Є всі підстави вважати, що наші спільні зусилля, спрямовані на розв’язання проблеми об'єкта «Укриття», зняття з експлуатації 1, 2, 3 блоків ЧАЕС та реабілітацію зони відчуження, можуть у найближчому майбутньому дати новий поштовх розвитку цієї території. Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, виступаючи на Міжнародному форумі «Уроки Чорнобиля - для ядерної безпеки світу».

Міністр наголосив, за своїми масштабами Чорнобильська катастрофа - найбільша техногенна аварія в історії людства: «Саме Україна є першопрохідцем у подоланні наслідків аварії. І сьогодні український народ та колектив Чорнобильської АЕС продовжує нести на своїх плечах основний тягар ліквідації Чорнобильської катастрофи».

Остап Семерак підкреслив, що політика «широкої співпраці» незалежної України стала єдино правильним шляхом подолання наслідків аварії: «Нам необхідно підтримувати міжнародний режим безпеки ядерної енергетики. Самоізоляція країни, «залізна завіса» від іншого світу – це хибний шлях, яким йшло керівництво Радянського Союзу, це шлях, який призвів до Чорнобильської катастрофи. Українська держава з перших років свого існування перейшла від політики замовчування причин катастрофи до широкої співпраці з іншими країнами у питаннях подолання її наслідків. Наші енергетики пліч-о-пліч працюють зі спеціалістами всього світу, і ми взяли за взірець міжнародні стандарти екологічної безпеки. Як Міністр я продовжуватиму політику повної відкритості щодо ситуації у зоні відчуження».

За 30 років досягнуто значного прогресу з безпеки у зоні відчуження та Чорнобильській АЕС. За допомогою міжнародного співтовариства побудована необхідна інфраструктура для поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. Майже збудована нова захисна споруда об'єкта «Укриття» – новий безпечний конфайнмент, який на довгі роки забезпечить необхідний рівень безпеки для населення на довкілля.

Міністр екології та природних ресурсів повідомив, що вчора було завершено роботи щодо вилучення з ІІ-го блоку Чорнобильської АЕС відпрацьованого ядерного палива: «Наразі це паливо знаходиться в спецпеналах і найближчим часом буде переміщене до тимчасового сховища. Блоки ЧАЕС повністю звільнені від ядерного палива та приведені до стану, який несе значно менше ризиків. Роботи виконано за найвищими стандартами екологічної безпеки, - зазначив Остап Семерак. 

«При цьому зведення НБК не вирішує основного завдання перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему. Для досягнення цієї мети, в першу чергу, необхідно усунути самі джерела ризику - зруйноване ядерне паливо та паливомісткі матеріали. Ці роботи є найважчою та ресурсномісткою проблемою, і без допомоги міжнародного співтовариства вирішити її практично неможливо», - повідомив Міністр. Він також наголосив, що найближчим часом Міністерство представить стратегію розвитку зони відчуження.

версія для друку