українська російська англійська
Геннадій Зубко: Успіх на Конференції донорів наблизить Україну і світ до остаточного зняття ЧАЕС з експлуатації
25.04.2016 | 09:33
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Успішне проведення Конференції донорів Рахунку ядерної безпеки, що відбувається 25 квітня 2016 року, наблизить Україну і світ до остаточного зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації. Про це йдеться у статті Віце-прем’єр-міністра України, Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

«До сьогодні, за підрахунками експертів ЄБРР, нам бракувало 105 млн. євро для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2). Існував ризик уповільнення будівництва цього ключового об’єкта, що визначає терміни зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації. Але міжнародні партнери почули Україну і пішли нам назустріч. Остаточний результат стане відомий в ході конференції», - наголошує Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що Україна ніколи не виступала перед світом прохачем чи бідним родичем. «Ядерну безпеку світу наша держава фінансує на рівних із багатьма країнами Європи. У 2006-2013 рр. Україна внесла до Рахунку ядерної безпеки 13,02 млн. євро. Ми сплатимо наприкінці квітня раніше заявлений внесок у 3,58 млн. євро. Таким чином внесок нашої держави до РЯБ склав 16,6 млн. євро. Це – без урахування коштів, які Україна щороку витрачає на безпеку ЧАЕС», - зазначив Геннадій Зубко.

Він також повідомив, що Уряд України вирішив додатково переказати на Рахунок ядерної безпеки 1,4 млн. євро. Спільні із світовою спільнотою заходи, на думку Віце-прем’єра, дозволять Україні до кінця 2016-го добудувати сховище відпрацьованого ядерного палива та новий об’єкт «Укриття». «Мусимо назавжди перегорнути трагічну сторінку Чорнобиля, як техногенно небезпечного об’єкта світового масштабу. Україна прагне змінити трагічну парадигму Чорнобиля. Визначити новий його формат розвитку. Як унікального світового центру наукових інновацій та експериментів. Це – наше стратегічне завдання. І сьогодні ми відчули підтримку друзів України з усього світу», - наголошує Геннадій Зубко.

 

версія для друку