українська російська англійська
Олександр Бригинець: Для українських бійців у зоні АТО пріоритетним джерелом інформації є Інтернет
25.04.2016 | 15:46
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України у зоні АТО проаналізувала ситуацію з доступом до джерел українського телебачення  військових України. Олександр Бригинець, народний депутат України, радник Міністра інформаційної політики України з питань відновлення мовлення в зоні АТО повідомив, що на передовій наші бійці-контрактники віддають перевагу Інтернет-новинам.

«На фронті Інтернет став справжньою альтернативою телебаченню. Завдяки високій зарплаті - від 11.000 - бійці мають можливість купувати хороші Інтернет-пакети і отримувати новини без посередника - телеканалів. В деяких випадках є спонсорський wi-fi», - розповів радник Міністра.

Через складний рельєф, вздовж Сіверського Донця, ефірне мовлення недоступне, адже є проблема коли опорний пункт знаходиться в низині чи поруч з ним стоїть пагорб, який перекриває сигнал з Сєверодонецька чи Лисичанська. «У таких випадках ми намагаємося і газет туди більше завозити, і бувати частіше особисто, щоб поділитися новинами», - зауважив Олександр Бригинець.

Радник також повідомив, що бійцям, на деяких опорних пунктах, не вистачає сателітів, але є й пункти, на яких мовлення доступне через звичайну антену.

«Звісно, у місцях із складним рельєфом ситуація не вирішується лише встановленням супутникових антен. Річ в тім, що це в тилу в нас є великі казарми, розташування, де можна поставити один телевізор на цілу роту, актові зали... Тут, на передовій, і з необхідності, і від зручності, і задля безпеки бійці розташовуються по кілька осіб у невеликих бліндажах.

Тож, там де є ефірне телебачення - а у нас є і такі місця - кожен бліндаж має телевізор, який або передали з дому, або привезли волонтери.

Як розумієте, телеприймачі в таких обсягах не передбачені нормативами МОУ», - підкреслив заступник командира батальйону 24 львівської бригади.

версія для друку