українська російська англійська
Чорнобильську АЕС необхідно перетворити на екологічно безпечну систему, - Роман Чуприненко
25.04.2016 | 16:46
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Для України та усього світу сьогодні одним із важливих завдань є перетворення Чорнобильської атомної електростанції на екологічно безпечну систему, а також завершення будівництва нового конфайнменту над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко під час Міжнародної конференції «Чорнобиль 30 років потому. Від аварійної ситуації до відродження та стійкого соціально-економічного розвитку постраждалих територій», яка відбувається 25 квітня у м. Мінськ (Білорусь).

«Чорнобильська аварія – трагедія не тільки для України. Це техногенна катастрофа світового масштабу, яка вбила та скалічила незліченну кількість людей, отруївши радіацією тисячі квадратних кілометрів. Наше спільне завдання убезпечити світ від наслідків цієї аварії, перетворити Чорнобильську «зону» на екологічно безпечну та не допустити повторення таких трагедій у майбутньому. Це завдання не просте, особливо в умовах поширення терористичних загроз. Тому сьогодні позиція світового співтовариства повинна бути максимально твердою та консолідованою по відношенню до таких загроз», - зазначив Роман Чуприненко.

Заступник Міністра наголосив, що усі країни «Великої сімки», країни-донори Чорнобильського фонду «Укриття» докладають максимум зусиль для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

«Україна завдячує усім. Впевнений, що тільки загальними зусиллями ми подолаємо усі наслідки аварії. Сьогодні ми маємо чудову нагоду обговорити актуальні проблеми ядерної безпеки та знайти комплексні пропозиції для їх ефективного вирішення», - зазначив урядовець.

Роман Чуприненко додав, що за підсумками конференції буде прийнято декларацію, яку планується в подальшому направити в ООН для підготовки чергової чорнобильської резолюції.

Довідково

У Міжнародній конференції «Чорнобиль 30 років потому. Від аварійної ситуації до відродження та стійкого соціально-економічного розвитку постраждалих територій», яка відбувається 25 квітня у м. Мінськ (Білорусь), беруть участь: заступник Генерального секретаря ООН, Адміністратор ПРООН, Координатор ООН з питань Чорнобиля Хелен Кларк; заступник Генерального директора МАГАТЕ Хуан Лентіхо; помічник Генерального секретаря ООН, директор регіонального Бюро ПРООН країн Європи та СНД Джихан Султаноглу; представники агентств системи ООН, громадських та благодійних організацій тощо.

 

версія для друку