українська російська англійська
Остап Семерак: Міністерство та Секретаріат Енергетичного Співтовариства спільно працюватимуть над прийняттям проекту Закону України "Про оцінку впливу на довкілля"
25.04.2016 | 14:58
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

 

Сьогодні, 25  квітня 2016 року, в  Міністерстві екології та природних ресурсів відбулася зустріч Міністра  екології та природних ресурсів Остапа Семерака із Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем. 

Під час зустрічі сторони обговорили виконання Україною завдань, передбачених договором про Енергетичне Співтовариство,  до якого Україна приєдналася у 2011 році.

У країнах Європейського Союзу енергетична політика побудована з урахуванням довготривалих наслідків  впливу на довкілля. А сфера охорони навколишнього середовища  інтегрована в інші сфери державної політики, зокрема і в  енергетичну.

Впровадження такої моделі в Україні дасть можливість закласти основи сталого розвитку держави, в якій  приділятиметься  належна увага і  екологічній складовій.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак відзначив, що питання виконання міжнародних зобов’язань, у тому числі перед Енергетичним Співтовариством, є пріоритетом у роботі  Міністерства.

Зокрема, сторони обговорили просування у Парламенті проекту Закону України № 2009-д «Про оцінку впливу на довкілля», який  вже був обговорений в комітетах Верховної Ради та включений до порядку денного сесії на найближчий час.

Даний законопроект встановлює чіткі вимоги до процедури оцінки впливу на довкілля в Україні та спрямований на виконання норм, прописаних у Директивах ЄС 2001/92/ЄС та 2003/4/ЄС.

Янез Копач дав у цілому позитивну оцінку даному законопроекту та відзначив важливість найближчим часом досягти прогресу у впровадженні в Україні ефективної європейської моделі оцінки впливу на довкілля.

Сторони домовилися спільно працювати в Парламенті з депутатським корпусом для ухвалення  законопроекту, а також надати спільне експертне супроводження його розгляду.

Крім того, сторони обговорили стан підготовки «Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок». Цей план спрямований на виконання положень Директиви №2001/80/ЄС щодо обмеження викидів у повітря певних забруднювачів від великих спалювальних установок та Директиви № 2010/75/ЄС щодо промислових викидів. Міністр підкреслив, що «національний план скорочення викидів відповідатиме європейським Директивам».

Під час зустрічі Директор Секретаріату Янез Копач наголосив, що належна підготовка та впровадження Національного плану є ключовим критерієм оцінки виконання державою вищезазначених  Директив на даному етапі реформ.

Своєю чергою Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак запевнив, що команда Міністерства готова  наполегливо працювати над  забезпеченням  належної та своєчасної реалізації  зобов’язань у рамках Енергетичного Співтовариства, насамперед, посилити роботу в тих напрямках, де процес був уповільнений останнім часом.

Крім того, було домовлено активізувати роботу Міністерства екології та природних ресурсів у робочій групі з питань довкілля Енергетичного Співтовариства. 

Своєю чергою Янез Копач  висловив готовність надавати технічну допомогу  Україні в процесі виконання завдань передбачених Договором про Енергетичне Співтовариство.

 

версія для друку