українська російська англійська
Володимир Гройсман та Президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті обговорили перспективи та напрямки двосторонньої взаємодії
25.04.2016 | 19:16
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у понеділок, 25 квітня, провів зустріч із Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті, під час якої сторони обговорили перспективи та напрямки двосторонньої взаємодії.

Володимир Гройсман подякував представникам ЄБРР за підтримку України та зазначив, що взаємодія з Банком завжди залишалася у пріоритеті діяльності української влади. "Я би хотів, щоби ми звірили годинники, і наша взаємодія була більш якісною", - заявив він.

Голова Уряду окремо подякував за підтримку у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи. "Ви знаєте, наскільки ця подія була трагічною для нашої держави. Сподіваюся, що нам вдасться об'єднати зусилля завершити те, що необхідно для стабілізації ситуації у цій сфері, зокрема, і у країні в цілому", - зазначив він.

Прем’єр-міністр поінформував співрозмовників, що напередодні в Україні були сформовані нові парламентська Коаліція та Кабінет Міністрів, що дозволило стабілізувати політичну ситуацію. "Сьогодні ми сконцентровані на проведенні реформ, поглибленні співпраці із Міжнародним валютним фондом, забезпеченні європейської інтеграції і надаємо цій місії великого значення, - запевнив Володимир Гройсман. - Ми розуміємо, що нам легко не буде, ми розуміємо, що буде опір старої системи. Але я підкреслюю повну готовність ламати цю систему".

Зокрема, серед пріоритетних напрямків роботи Уряду: боротьба з корупцією, проведення публічної, відкритої приватизації, поліпшення бізнес-клімату, відродження національної економіки, проведення судової реформи та дерегуляції, підкреслив Володимир Гройсман.

Голова Уряду повідомив, що спільно з Президентом України при Кабінеті Міністрів була утворена Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні, співголовами якої стали радник Президента, колишні Віце-прем’єр-міністр Польщі Лєшек Бальцерович та керівник групи радників Прем’єр-міністра України, колишній Віце-прем'єр та Міністр фінансів Словаччини Іван Міклош. Перед радниками стоїть завдання спільно з міністерствами та міністрами допомогти сформувати операційний план відновлення економіки і продовження здійснення реформ, зауважив Володимир Гройсман.

Сума Чакрабарті привітав завершення політичної нестабільності в Україні та запевнив, що ЄБРР готовий підтримувати Україну на шляху реформ. "Україна є важливою для ЄБРР, і сподіваюся, що ЄБРР є не менш важливим для України", - зазначив він.

За його словами, цей візит має особливе значення з двох причин: "Звичайно, Чорнобиль, і те, що ми вважаємо, зараз настав дуже важливий момент у взаємодії ЄБРР та України".

Разом з тим представники Банку наголосили на необхідності усунення бюрократичних та законодавчих перепон, що заважають використанню коштів, виділених ЄБРР на різні проекти в Україні, та закликали Прем’єр-міністра сприяти поступу на цьому шляху і у проведенні реформ у країні.

"Мою та підтримку Уряду ви вже маєте. І я готовий буквально дуже конкретно визначати, що потрібно робити Уряду для досягнення цілей, які ми хочемо досягти", - запевнив співрозмовників Прем’єр-міністр.

 

версія для друку