українська російська англійська
Володимир Гройсман: Проблема подолання наслідків Чорнобильської катастрофи має об'єднувати світ
25.04.2016 | 19:25
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Світова спільнота має зробити усе можливе для забезпечення належного рівня ядерної безпеки у світі та недопущення техногенних катастроф. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час прес-брифінгу за результатами пленарного засідання Конференції зі збору коштів до Рахунку ядерної безпеки, що відбулася у понеділок, 25 квітня.

"Потрібно зробити усе можливе, щоби забезпечити у світі належний рівень ядерної безпеки, не допустити тих техногенних катастроф, які можуть відбуватися від недостатньої уваги до цієї проблеми", - наголосив Володимир Гройсман, підкресливши важливість досвіду України у цьому контексті.

Коментуючи результати конференції донорів щодо збору необхідної кількості коштів до Рахунку ядерної безпеки, Прем'єр-міністр заявив: "У черговий раз міжнародні партнери проявили солідарність і підтримку рішення надважливого питання". За його словами, виділені кошти спрямовані, зокрема, на завершення будівництва укриття та сховища відпрацьованого ядерного палива.

"Те, що ми сьогодні провели таку конференцію і отримали солідарну підтримку, свідчить, що світова спільнота не стоїть осторонь викликів, які є у цьому важливому питанні", - заявив Голова Уряду та подякував учасниками конференції за підтримку цих дій.

Прем'єр-міністр також висловив подяку Європейському банку реконструкції та розвитку, країнам "Великої сімки" та іншим міжнародним партнерам за підтримку України у напрямку подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Напередодні 30-ї річниці катастрофи Прем'єр-міністр також наголосив на особливій ролі ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії у подоланні ядерної небезпеки для людства. "Ця проблема [подолання наслідків Чорнобильської катастрофи] має об'єднувати світ", - наголосив Володимир Гройсман.

 

версія для друку