українська російська англійська
Володимир Гройсман обговорив із представниками країн Веймарського трикутника реформи в Україні та питання урегулювання ситуації на Донбасі
25.04.2016 | 22:14
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся із головами комітетів у закордонних справах парламентів країн Веймарського трикутника (Німеччини, Франції та Польщі). Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні, а також стан виконання Мінських домовленостей.

Прем'єр-міністр України поінформував, що 10 днів тому в Україні було сформовано нову Коаліцію у Верховній Раді України та новий Уряд. "Наша позиція незмінна – продовження європейської інтеграції, проведення реформ, виконання плану дій з Міжнародним Валютним Фондом. Роботи є надзвичайно багато і вона потребує спільної концентрації зусиль як Президента, так і Парламенту та Уряду", - заявив Володимир Гройсман, коментуючи плани діяльності Кабінету Міністрів.

Серед пріоритетів Уряду - реформи у сфері судочинства, державного управління, приведення тарифів на газ до економічно обгрунтованого рівня. Також мають важливе значення напрямки дерегуляції, публічної приватизації державних підприємств та децентралізації, зауважив Прем'єр-міністр. "Корупція, популізм - не менше зло для України, ніж російські танки", - підкреслив він.

"Я не збираюся марнувати цей шанс, бо іншого шансу немає. Ми будемо добросовісно робити свою роботу. Ми не хочемо бути проблемою ні для кого: ні для власного народу, ні для партнерів. Трансформація, яку ми маємо пройти, потрібна нам, а не вам", - наголосив Володимир Гройсман.

Голова Уряду підкреслив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей, та поінформував про прийняття відповідних рішень. Разом з тим, на Донбасі продовжуються обстріли українських територій з боку російської сторони. "Зараз є гарна нагода, щоби росіяни почали виконувати свою частину", - наголосив Глава Уряду та запевнив, що як Прем'єр-міністр України "особисто буде робити все залежне від себе для прийняття рішень, що сприятимуть досягненню мирного процесу".

Голови комітетів у закордонних справах парламентів країн Веймарського трикутника привітали формування нового Кабінету Міністрів та завершення політичної кризи в Україні. Вони висловили сподівання, що Уряд досягне поставлених цілей.

Співрозмовники позитивно оцінили рішучість Кабінету Міністрів щодо боротьби з корупцією та наголосили на необхідності зосередження зусиль у цьому напрямку, а також проведенні судової реформ та децентралізації.

Голови комітетів у закордонних справах привітали формування Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, співголовами якої стали радник Президента, колишній Віце-прем’єр-міністр Польщі Лєшек Бальцерович та керівник групи радників Прем’єр-міністра України, колишній Віце-прем'єр та Міністр фінансів Словаччини Іван Міклош. За їх словами, це свідчить, що Україна готова застосовувати у себе західні підходи, практики і принципи.

Голови комітетів у закордонних справах також запевнили у готовності їхніх країн продовжувати підтримку України.

 

версія для друку