українська російська англійська
Володимир Гройсман закликав міжнародних партнерів до активізації зусиль щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи
25.04.2016 | 22:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Важливо докласти усіх зусиль для вирішення проблеми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час пленарного засідання Конференції зі збору коштів до Рахунку ядерної безпеки для  завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) у понеділок, 25 квітня.

Аналізуючи наслідки Чорнобильської катастрофи, Прем'єр-міністр зазначив: "Сьогодні змушені говорити про жертви людей, про жахливі наслідки для здоров'я нації, величезні економічні втрати і тисячі гектарів землі, які стали непридатними для використання, і вплив на усю планету, який став дуже значним. Важливо зробити все для того, щоб в економічному плані ця проблема була вирішена", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр поінформував, що в окремі роки витрати України на ліквідацію Чорнобильської катастрофи досягали 8-10% видатків з Державного бюджету. Сумарні збитки країни до 2015 р., за підрахунками експертів, сягнули близько 180 млрд доларів. Загалом, за 30 років прямі збитки та витрати на подолання її наслідків склали десятки мільярдів доларів, повідомив він.

"Для України та її міжнародних партнерів одним з найважливіших завдань є спорудження основних об’єктів, пов’язаних із зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворенням об’єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему", - наголосив він.

Зокрема, важливим є будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива та нового безпечного конфайнменту над зруйнованим четвертим енергоблоком станції. Голова Уряду поінформував, що будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива завершується. Для його закінчення не вистачає близько 105 млн євро. "Саме зараз потрібна консолідована відповідальність та конструктивна співпраця щодо комплексу тих питань, які все ще потребують вирішення", - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зазначив, що Україна своєчасно виконує домовленості з міжнародними партнерами щодо вирішення проблеми Чорнобильської катастрофи. Зокрема, було зупинено третій енергоблок ЧАЕС і розпочато роботи зі зняття станції з експлуатації. Загалом на підтримку належного стану безпеки на ЧАЕС Україна щорічно витрачає з Державного бюджету близько мільярда гривень. Також Україна залишається одним із донорів Чорнобильського фонду "Укриття" та Рахунку ядерної безпеки ЄБРР, зазначив він.

Володимир Гройсман також зауважив, що країна тісно співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейською Комісією та висловив вдячність партнерам за "увагу та допомогу у вирішенні найскладнішої проблеми - подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".

"Ми оперативно вирішуємо питання, пов’язані з виконанням міжнародних проектів на майданчику Чорнобильської АЕС. Проте зусиль лише однієї України недостатньо", - зазначив Володимир Гройсман та закликав партнерів до об'єднання і підтримки України у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

версія для друку