українська російська англійська
Обговорено стан та перспективи подальшого співробітництва України та ЄБРР в енергетичній сфері
25.04.2016 | 20:31
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

25 квітня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик обговорив із представниками ЄБРР стан і перспективи подальшого співробітництва України та Європейського банку реконструкції та розвитку в енергетичній сфері та питання економічного і політичного розвитку України.

Міністр зазначив, що протягом багатьох років ЄБРР є надійним та послідовним партнером нашої країни у питаннях реформування енергетичного сектору. «На сьогодні ресурси Банку є одними з основних джерел фінансування надважливих для України проектів в енергетиці», - підкреслив він.

Також Ігор Насалик окреслив пріоритетні напрями роботи в контексті започаткованих реформ енергетичного сектору та курсу держави на євроінтеграцію, якими є лібералізація газового, електроенергетичного, вугільного ринків; реформа субсидій в ПЕК у поєднанні зі стимулюванням соціального захисту; реформа вугільної галузі; диверсифікація постачання імпортованих первинних джерел енергії та палива для атомних електростанцій; приватизація та корпоратизація об’єктів ПЕК, а також  модернізація існуючої енергетичної інфраструктури.

Ігор Насалик нагадав, що для покращення інвестиційної привабливості вітчизняного паливно-енергетичного комплексу та проведення якісних реформ в енергетиці Міненерговугілля вже розпочато або готується до реалізації низка інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок кредитних коштів ЄБРР, МБРР, ЄІБ, KfW, DB та Державного банку розвитку КНР.

«Співробітництво між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ЄБРР за попередніми інвестиційними проектами, які концентрувалися переважно на електроенергетичному секторі, продемонструвало його ефективність як за кількістю, так і значущістю спільних проектів для підвищення надійності електропостачання, розвитку відновлювальної енергетики, дотримання стандартів ЄС», - зазначив Міністр.

Ігор Насалик наголосив на необхідності спрямування подальших спільний дій на пришвидшення реалізації інвестиційних проектів, залучення ресурсів Банку для реалізації нових проектів, а також посилення фінансової, технічної та консультаційно-дорадчої підтримки.

У ході зустрічі порушено питання щодо можливості корпоратизації ДП «НЕК «Укренерго» та ДП «НАЕК «Енергоатом», а також проблемні питання реалізації «Енергоатомом» проекту «Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки АЕС України».

Щодо реформування нафтогазового сектору в контексті набуття чинності Кредитною угодою за проектом «Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу «УренгойПомари – Ужгород» з боку ЄБРР наголошено, що  вони очікують на рішення Уряду щодо моделі відокремлення для газотранспортної системи і плану реструктуризації Компанії з метою відокремлення діяльності з транспортування природного газу.

«Ми високо цінуємо підтримку, яку ЄБРР надає Міненерговугілля та Уряду України в цілому для  проведення реформ та очікуємо, що продовження нашого партнерства сприятиме стабілізації макроекономічної ситуації в Україні і відновленню економічного зростання», - підсумував Міністр.

 

 

 

 

версія для друку