українська російська англійська
Державні органи мають за прикладом Мін'юсту передати свої функції на місця, - Павло Петренко
26.04.2016 | 10:33
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Усі державні органи та установи, які надають послуги громадянам, повинні провести децентралізацію та передати право виконувати ці функції на місця. Таку заяву в ході робочої поїздки до Волинської області зробив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Передача повноважень Міністерства юстиції має стати історією успіху для інших відомств, які так само мають проводити децентралізацію і не боятися передавати повноваження місцевим органам влади. Місцеві органи влади є дуже спроможними і якісно можуть надавати ті сервіси, які раніше неякісно надавали чиновники», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, Міністерство юстиції, як перший державний орган, який відмовився від частини своїх функцій та передав їх на місця, готове поділитися своїм досвідом у проведенні процесів децентралізації. На його переконання, передовсім, це має стосуватися органів, які займаються питаннями реєстрації землі.

«Думаю, що наступними має бути децентралізація земельних відносин, адже нині вони є досить закритими і бюрократичними. Українці, які хочуть отримати землю, вимагають максимального спрощення і децентралізації у цій сфері», - зазначив Міністр юстиції.

Він також зауважив: завдяки принципу екстериторіальності органи місцевої влади, які перебрали на себе функції Мін’юсту, можуть надавати послуги і громадянам сусідніх регіонів і отримувати за це кошти.

«Це також конкуренція між місцевими громадами. Такою була філософія законів і вона зараз себе виправдає, адже ті міста, які є найбільш вмотивованими вони задаватимуть тон для інших колег», - зазначив Павло Петренко.

Водночас він заявив, що нині можна з упевненістю говорити про розвінчання міфу, що місцеві громади будуть неспроможними справитися з поставленими перед ними завданнями. На прикладі Луцька можна з упевненістю сказати: якість послуг вища, ніж була раніше в системі органів юстиції.

«Ми прийняли правильне рішення. Місцева громада спроможна вирішити свої проблеми. Тому нашим завданням є довести, що Україна починається саме з простої людини, з місцевої громади, з маленького села, селища, з людей, які знають свої проблеми і мають можливості для того, щоб реалізувати багато функцій по реалізації свого життя», - зазначив він.

Міністр юстиції також відвідав Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де поспілкувався зі співробітниками, а також провів особистий прийом громадян. Очільник Мін’юсту пообіцяв тримати на особистому контролі проблеми, з якими до нього звернулися жителі Волині.

Окрім того, Павло Петренко зустрівся з керівництвом регіону, з адвокатською та нотаріальною спільнотою та відвідав пологовий будинок, де особисто вручив свідоцтва про народження в рамках пілотного проекту з вручення перших документів малюкам безпосередньо у медичних закладах.

«У такі моменти розумієш, наскільки простим і правильним було рішення запустити минулого року проект, за яким свідоцтва видаються безпосередньо у пологовому за 24 години після подачі заяви. Минулого року цей сервіс охопив обласні центри. Цього року ми почали підключення до послуги районні пологові. Сподіваємося, що до кінця року зручним і комфортним сервісом Мін’юсту зможуть скористатися в кожній районній лікарні», - поділився планами Павло Петренко.

За його словами, саме Волинь є чудовим прикладом запровадження цієї послуги. Нині свідоцтва видають у пологових у 4 районах області. За кілька місяців 800 малюків отримали такі свідоцтва про народження на рівні районних лікарень.

Міністр юстиції також провів зустріч з професорсько-викладацьким складом та студентами юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

версія для друку