українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: "Треба негайно напрацювати механізм щодо захисту книжкового ринку від друкованої продукції антиукраїнського змісту"
26.04.2016 | 15:47
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко провів робочу нараду з письменниками, видавцями, представниками СБУ, Державної фіскальної служби  щодо напрацювання механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

«Попри те, що кількість російських книжок пропагандистського характеру на книжкових полицях наших магазинів меншає, процес їх завезення і продажу, на жаль, залишається неконтрольованим. Нам потрібно усім разом – органам влади, видавцям, письменникам, бібліотекарям та представникам громадськості напрацювати алгоритм дій і вирішити, яким шляхом ми рухаємося далі», - зазначив Віце-прем’єр-міністр В’ячеcлав Кириленко.

За даними Держкомтелерадіо, на сьогодні понад 70% друкованої продукції, що реалізується в Україні, є продукцією країни-агресора і більшість її є контрафактною. Та навіть якщо вдається зафіксувати порушення нелегального перетину кордону таких книжок, через недосконале  законодавство є ймовірність, що через суд вони будуть повернені власнику.

На думку письменника і видавця Дмитра Капранова, заборона російської продукції не вирішить проблему і може бути введена в дію лише в крайньому випадку. Він вважає, що книжки країни-агресора потрібно ліцензувати.

«Ліцензування – це дієвий механізм контролю, який не порушує міжнародних правил торгівлі. Якщо його впровадити на російські книжки, то можна відсікти усю антиукраїнську продукцію. Головною перевагою ліцензування буде те, що воно опиратиметься на експертну думку кваліфікованої громадськості – критиків, видавців, рецензентів», - переконаний Дмитро Капранов.

Під час наради  вирішено створити робочу групу  при Держкомтелерадіо, яка має виробити дієвий механізм обмеження доступу російської продукції в Україну. Перше засідання заплановано на 29 квітня.

 

версія для друку