українська російська англійська
У Національному військово-медичному клінічному центрі відкрили меморіальну дошку до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи
26.04.2016 | 17:04
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сьогодні, 26 квітня, у Києві з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи у Національному військово-медичному клінічному центріГоловний військово-клінічний госпітальвідбулося відкриття меморіальної дошки.

«Наслідки цієї аварії сколихнули нашу державу. Це була трагедія мільйонів. Понад 100 працівників нашого військового госпіталю з перших днів брали активну участь з перших днів цієї аварії», - розповів начальник Національного військово-медичного клінічного центру генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

Меморіальну дошку відкрили на фасаді кардіологічного відділення, оскільки саме там, у 1986 році було обстежено та проліковано 476 ліквідаторів наслідків катастрофи. Загалом понад 800 постраждалих тоді пройшли лікування у військовому госпіталі.

«Ця трагедія повинна стати нагадуванням того, чого варті політичні амбіції, коли влаштовуються фактично експерименти на людях, - наголосив помічник Міністра оборони України з медичного напрямку та реабілітації, полковник медичної служби Всеволод Стеблюк. - Наша боротьба з наслідками аварії не припиняється. З кожним роком хвороби стають більш серйозними, тяжка патологія супроводжує ліквідаторів, які отримали навіть невеликі дози опромінення. Значно зросла кількість онкологій щитовидної залози та інших органів».

Серед гостей заходу були безпосередні ліквідатори аварії, які поділилися спогадами 1986 року.

Присутні вшанували загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

 

версія для друку