українська російська англійська
Остап Семерак: Європейський банк реконструкції та розвитку виділить кошти на завершення будівництва сховища на Чорнобильській АЕС
26.04.2016 | 17:35
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Відповідна трьохстороння угода була підписана сьогодні, 26 квітня 2016 року, на території Чорнобильської АЕС між Урядом України, Європейським банком реконструкції та розвитку та ДПС «Чорнобильска АЕС». Угодою передбачено виділення додаткових коштів для завершення будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

У результаті підписання даної угоди Україна розраховує отримати 40 млн. євро на ядерну безпеку. Від імені Уряду України угоду щодо фінансування чорнобильського проекту підписав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Нагадаємо, що 20 квітня 2016 року розпорядженням № 303-р Уряд уповноважив Міністра екології та природніх ресурсів Остапа Семерака підписати Третю угоду про внесення змін до Грантової угоди між Урядом України та Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильська АЕС» як одержувачем і Європейським банком реконструкції та розвитку.

Це дасть можливість ЄБРР надати ДСП «Чорнобильська АЕС» додатковий грант в розмірі 40 млн. євро для фінансування проекту РЯБ-СВЯП-2 (рахунок ядерної безпеки для фінансування будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива).

Також прийняте рішення усуне загрози зупинення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) через відсутність додаткових коштів.

Міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак подякував країнам-донорам за те, що сьогодні, в тридцяту річницю трагедії вони віддали шану людям, які захистили Україну і весь світ від наслідків аварії на ЧАЕС. Підкреслив, що існує спільний погляд на подальший розвиток зони відчуження. Він також додав, що територію Чорнобильської зони необхідно зробити максимально відкритою. "Зона відчуження, яка сьогодні асоціюється лише з трагедією, має перетворитись на територію змін, реформ, інновацій та визнаною в світі екологічно безпечною територією. Сьогодні для нас основним завданням є змінити ставлення до зони відчуження і зробити все для безпеки навколишнього середовища і ми над цим працюємо. Ми вважаємо, що зона відчуження має стати територією змін", - заявив Остап Семерак.

Міністр вважає що, зону ЧАЕС потрібно розвивати як наукову базу. "Україна є піонером у наукових дослідженнях ядерних катастроф, тому маємо використати цей досвід, щоб стати світовими лідерами в інжиніринговому та дослідницькому просторі у відповідних сферах", - вважає Міністр. Остап Семерак додав, що зараз іде підготовка державної програми щодо розвитку зони, яка буде обговорена на засіданні Уряду і запропонована на розгляд світового товариства. "Нашим головним завданням буде створення максимально екологічно безпечної території там, де це дозволяє сучасна мапа забруднення", - додав Міністр.

 

версія для друку