українська російська англійська
Прем'єр-міністр провів нараду щодо питання повернення здобутих злочинним шляхом активів колишніх високопосадовців часів президентства Віктора Януковича
26.04.2016 | 17:45
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У вівторок під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася нарада щодо стану з розслідування діянь та повернення здобутих злочинним шляхом активів колишніх високопосадовців часів президентства Віктора Януковича, а також законодавчого вдосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації.

У нараді взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, заступник Міністра юстиції України Антон Янчук, Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський, Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе, заступник Генерального прокурора України Роман Говда, народний депутат України, радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, народний депутат України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Олена Сотник та Голова Національного антикорупційного бюро України Антон Ситник.

"Я думаю, що усі свідомі того, що у період діяльності президента Віктора Януковича за певний період часу ми мали величезні втрати коштів, які належать державі. Усі ці активи незаконно привласнювалися тим режимом, акумулювалися. Ще більше, на ньому намагалися заробляти кошти за рахунок нашої держави", - підкреслив Володимир Гройсман.

Наразі ці активи заарештовані, і потрібно розробити правовий механізм їх повернення до Державного бюджету, з якого вони були вкрадені, зауважив Глава Уряду. Повернені ресурси, зокрема, будуть спрямовані на забезпечення потреб армії, українських громадян, вирішення інших нагальних питань країни та "відновлення соціальної справедливості".

З цією метою необхідно розробити законодавчі ініціативи у відповідності до стандартів європейського законодавства, наголосив Прем'єр-міністр.

Володимир Гройсман нагадав, що минулого місяця український Парламент розглянув низку рішень, що стосувалися цього питання, утім "вони були не зовсім досконалі".

"Головне - забезпечити невідворотність покарання. Вкрав - це обов'язково буде повернуте до держави. І це кожен має розуміти", - наголосив Голова Уряду.

Учасники обговорення наголосили на необхідності розробки змін до законодавства, що дозволять повернути вкрадені ресурси до Державного бюджету та використовувати їх. Ці зміни також мають відповідати європейським стандартам та отримати схвальний висновок Ради Європейського Союзу. Зокрема, потребує урегулювання механізм спецконфіскації активів, здобутих злочинним шляхом, та інституту заочного засудження.

Співрозмовники також відзначили важливість забезпечення початку роботи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а також оголошення у міжнародний розшук колишніх високопосадовців. У зв'язку з цим було запропоновано створити спільну делегацію ГПУ, МВС та Мін'юсту України для забезпечення взаємодії з Інтерполом з цього питання.

За результатами наради було прийнято рішення про утворення робочої групи представників відповідальних органів для розробки єдиного законопроекту, що дозволить урегулювати питання повернення здобутих злочинних шляхом активів колишніх високопосадовців часів президентства Віктора Януковича. Прем'єр-міністр закликав Міністерство юстиції України взяти активну участь у розробці якісного законопроекту.

"Я готовий зробити усе від себе залежне для того, щоб питання повернення активів було урегульоване", - підкреслив Володимир Гройсман.

 

версія для друку