українська російська англійська
Проводиться розслідування спалахів захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей
26.04.2016 | 18:12
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа провів оперативну нараду з керівництвом структурних підрозділів Держпродспоживслужби та виконуючим обов’язки керівника головного управління Держпродспоживслужби у м. Київ щодо ходу розслідування двох спалахів гострої кишкової інспекції серед дітей від 3 до 6 років.

З 17 по 25 квітня поточного року у Києві зареєстровано 8 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей, які відвідують дошкільні дитячі заклади у Дарницькому районі м. Київ. За результатами бактеріологічного обстеження хворих, у 6 дітей виявлено Salmonella enteritidis, які були госпіталізовані. Стан здоров’я задовільний. Сальмонелу також виявлено у двох працівників дитячих закладів.

Станом на 26 квітня 2016 року бактеріологічно обстежено 226 осіб, у тому числі 8 хворих дітей, 53 працівники закладу (у тому числі троє працівників харчоблоку), та 165 контактних дітей.

Причиною спалахів стало порушення санітарного законодавства, зокрема недотримання санітарних правил під час приготування страв у приміщеннях харчоблоку.

За результатами наради Голова Держпродспоживслужби дав доручення виконуючому обов’язки керівника головного управління Держпродспоживслужби у м. Київ Олегу Рубану посилити державний нагляд за дотриманням технології приготування їжі в дитячих дошкільних закладах, організованих колективах.

Епідеміологічне розслідування випадків спалахів захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей продовжується.

 

 

версія для друку