українська російська англійська
На Рівненщині буде запущено додаткові 14 бюро правової допомоги, - Павло Петренко
26.04.2016 | 19:32
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Влітку в Рівненській області мають запрацювати додаткові 14 бюро правової допомоги, які доповнять діючі центри БВПД. Про це сьогодні під час візиту до регіонального Центру з надання безоплатної правової допомоги у Рівненській області в рамках робочої поїздки до Рівненщини повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Хочу анонсувати, що до вересня в Рівненській області буде відкрито додатково 14 бюро правової допомоги. Фактично, у кожному маленькому містечку, в кожному райцентрі наші громадяни матимуть можливість отримати консультацію, отримати адвоката і отримати право на захист і справедливість. Це та функція, яку держава мала виконувати з початку свого існування, але не виконувала», - заявив Міністр юстиції.

Водночас Павло Петренко звернув увагу на те, що за перші місяці цього року понад 200 громадян отримали допомогу адвокатів.

«Наші адвокати пішли в інтересах громадян до судів і отримали позитивні рішення. Йдеться передовсім про людей, які раніше не мали права на безоплатну правову допомогу і не могли найняти адвоката для захисту своїх прав», - додав очільник Мін’юсту.

Він також поінформував присутніх, що Міністерство юстиції планує запустити в Рівному пілотний проект юридичної допомоги громадянам, який об’єднає зусилля центрів надання безоплатної правової допомоги та народних депутатів.

За його словами, така співпраця дасть можливість значно підвищити ефективність захисту громадян, адже у народних депутатів є великий обсяг повноважень щодо контролю діяльності відповідних органів державної влади.

«Ми запустимо пілотний проект у місті Рівному. Якщо він виявиться ефективним, почнемо долучати до цього процесу всіх бажаючих народних обранців по всій Україні», - наголосив Міністр юстиції.

Під час відвідин місцевого Центру надання адміністративних послуг Павло Петренко зауважив: «Нині вже можна констатувати, що процеси децентралізації, які Міністерство юстиції та Уряд започаткували минулого року запрацювали на повну силу».

«Минулого року було багато скептиків, які говорили про те, що децентралізація не запрацює, що місцева влада неспроможна перебрати на себе ці функції. Хочу сказати, що вже запрацювала бюджетна децентралізація і наші місцеві громади отримали серйозний фінансовий ресурс. Так само нині працює децентралізація сервісів. Я дуже приємно вражений, що місцеві громади почали настільки якісно виконувати ці функції. Нині кожен житель Рівного приходить до центру, офіційно платить за послугу і знає, що ці кошти йдуть до місцевого бюджету і будуть витрачені на ремонт доріг, шкіл, покращення інфраструктури», - повідомив очільник Мін’юсту.

При цьому, за його словами, сервіс, який громадяни отримують нині, не має нічого спільного з тим, що було кілька років тому.

«Тому моя позиція - децентралізація й надалі має залишатися пріоритетом чинного Уряду щодо реформ у країні. Адже сильна місцева громада і сильна місцева влада – це запорука сильної країни. Ми демонструємо історію успіху, показуємо, що місцеві громади при співпраці з Міністерством юстиції повністю справляються з наданням сервісів», - наголосив Міністр юстиції.

Він також закликав представників інших органів влади не трималися за свої повноваження і передавати їх місцевим органам влади.

«Чим ближчим буде сервіс до кожного громадянина, тим більш якісним він буде. І нарешті Україна, яку протягом 20 років асоціювали з корупцією у сфері державних послуг, змінить ставлення до себе у ментальності людей. Україна має асоціюватися зі змінами і перемогами. І саме через успішні місцеві громади, через такі успішні проекти ми точно будемо отримувати перемогу кожного дня», - резюмував Павло Петренко.

У ході візиту Міністр юстиції також зустрівся з місцевими адвокатами та нотаріусами. Під час зустрічі було піднято найбільш актуальні питання юридичної спільноти.

Окрім того, очільник Мін’юсту відвідав Національний університет «Острозька академія», де поспілкувався зі студентами та викладачами.

 

 

версія для друку