українська російська англійська
У МОН відбулася нарада з питань підготовки до участі у міжнародному дослідженні знань і навичок школярів PISA-2018
26.04.2016 | 19:47
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

26 квітня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея відбулася робоча нарада з питань участі України у міжнародному дослідженні знань і навичок школярів PISA-2018.

У нараді взяли участь представник  національного координатора міжнародного дослідження якості освіти Тетяна Вакуленко, радник Організації економічного співробітництва Фернандо Картрайт, представники Міністерства.

Заступник Міністра Павло Хобзей наголосив на важливості покрокового плану дій з підготовки участі у дослідженні з термінами виконання завдань.

Тетяна Вакуленко повідомила, що найближчим часом планується підписання угоди між Міністерством освіти і науки та Організацією економічного співробітництва та розвитку про участь у дослідженні PISA-2018, що дасть можливість розробити покроковий план підготовки.

Фернандо Картрайт зазначив, що результати дослідження PISA-2018 відкриють можливості для оцінки якості шкільної освіти у порівнянні з іншими країнами, а українські спеціалісти, які будуть долучені до адаптації тестів PISA, стануть експертами у питаннях компетентнісного оцінювання.

Нагадаємо, що Україна вперше візьме участь у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 (Programme for International Student Assessment). Тестування PISA проводять кожні три роки, починаючи з 2000 року. У дослідженні 2015 року взяли участь понад 70 країн.

У межах програми дослідження підлітки пройдуть тестування з математики, природничих наук і читання. Завданням дослідження є визначити в учнів окремих країн здатність до використання знань і умінь з математики та природничих наук у життєвих ситуаціях.

У лютому 2016 року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству освіти і науки України забезпечити участь України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2018 та визначив відповідальним за його проведення Український центр оцінювання якості освіти.

 

 

версія для друку