українська російська англійська
Мінекономрозвитку перейшло до наступного етапу розробки Національної експортної стратегії України
27.04.2016 | 16:36
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Мінекономрозвитку провело круглий стіл, присвячений початку роботи над наступним етапом розробки Національної експортної стратегії.

Круглий стіл відбувся за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, Віце-прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської.

Розробка Національної експортної стратегії відбуватиметься за допомогою міжнародних експертів – Міжнародного торгового центру та з залученням усіх органів влади, депутатів, національних експертів, бізнес-асоціацій, об’єднань, підприємств, громадських організацій, міжнародних фондів. Міжнародний торговий центр є спільним агентством технічного співробітництва Світової організації торгівлі та Організації Об'єднаних Націй, який за останні 12 років допоміг у розробці експортних стратегій для більш ніж 50 країнам світу.

“Я беру створення Національної експортної стратегії під особистий контроль. Готовий взяти до уваги всі думки бізнесу, експертів і громадськості”, - зазначив Степан Кубів під час виступу. - В Україні обов’язково повинна бути створена дієва система підтримки експорту, залучення інвестицій, а розбудова експортного потенціалу країни буде невід’ємною частиною усіх планів економічного розвитку як на національному, так і на регіональному рівнях”. Також він відзначив, що важливу роль у розвитку експортного напрямку відіграє Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку, завдяки якій формується чітке розуміння проблем експортерів. 

Під час відкриття круглого столу Торговий представник України Наталія Микольська, яка була модератором круглого столу, нагадала, що минулого року Мінекономрозвитку пообіцяло підготовити цей документ, але робота над ним показала, що розробка дійсно ефективної та дієвої стратегії неможлива за короткий термін без залучення бізнес-середовища, відповідальних органів, центральних органів виконавчої влади, провідних бізнес-асоціацій, промислових асоціацій, та місцевих органів влади.

“Ми вирішили за допомогою визнаних світових експертів підготувати принципово нову для України Експортну стратегію орієнтовану на конкретний план дій у пріоритетних секторах економіки та з урахуванням регіональних аспектів”. Під час проведення круглого столу було також презентовано Білу книгу “Як реалізувати експортний потенціал України за умов глобалізації” створену національними експертами. "Біла книга, стане підґрунтям для подальшої роботи над самою стратегією“, - пояснила Наталія Микольська.

Круглий стіл з розробки Національної експортної стратегії зібрав понад 150 представників як влади, так і бізнесу.

 

версія для друку