українська російська англійська
ДФС та офіс бізнес-омбудсмена співпрацюватимуть у процесі реформування митниці
28.04.2016 | 14:07
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Реформуванню державної фіскальної служби, актуальним питанням функціонування бізнесу, а також удосконаленню процесів адміністрування податків була присвячена зустріч Голови ДФС Романа Насірова та бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, яка відбулася у ДФС 26 квітня 2016 року.

Під час заходу наголошувалося на ефективній співпраці та конструктивній роботі, яка ведеться з моменту підписання меморандуму про партнерство та співробітництво між ДФС та Радою бізнес-омбудсмена. Так, за словами Альгірдаса Шемети, за цей час було проведено 12 зустрічей експертних груп, на яких розглядалися 68 скарг суб’єктів господарювання. За результатами зустрічей по 70-80% цих проблемних питань були знайдені позитивні  рішення.

«Підприємці звертаються, коли вони бачать можливість вирішення проблеми. І коли це підтверджується діями – звертаються й інші підприємці, тому що бачать ефект. Це своєрідна help-line – на неї перестануть телефонувати, якщо вона буде некорисна. Тому статистика звернень до бізнес-омбудсмена з податкової та митної тематики може свідчити про ефективність нашої співпраці у вирішенні актуальних питань функціонування бізнесу», - наголосив Роман Насіров.

Як зазначив Альгірдас Шемета, останнім часом до офісу бізнес-омбудсмена практично не надходить скарг платників щодо поточної заборгованості з відшкодування ПДВ, залишилися лише поодинокі звернення, пов’язані із заборгованістю відшкодування цього податку минулих періодів.

Під час зустрічі також обговорювалися питання розірвання (призупинення дії) договорів про розірвання електронних договорів, митного контролю та реформування митниць.

Представники Ради бізнес-омбудсмена підтримали позицію ДФС щодо необхідності змін у законодавстві для забезпечення протидії шахрайству з електронними ключами, зокрема, щодо  обов’язкового особистого отримання посадовими особами підприємств в Акредитованих центрах електронних цифрових підписів.

 «Ми повинні зробити все можливе, аби чесний платник податків не страждав від недобросовісної конкуренції та дій шахраїв, а фіктивний бізнес не мав змоги забирати кошти з бюджету держави», - зазначив Роман Насіров.

Альгірдас Шемета також висловив готовність Ради бізнес-омбудсмена приєднатися до реформування ДФС та моніторингу процесів впровадження реформ на митницях.

версія для друку