українська російська англійська
В Одесі пройшла зустріч представників прикордонних відомств країн Чорноморсько-Балтійського регіону
28.04.2016 | 14:17
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

28 квітня в Одесі пройшла Конференція прикордонних відомств країн Чорноморсько-Балтійського регіону. В ній взяли участь представники прикордонних відомств України, Туреччини, Болгарії, Грузії, Румунії, Молдови, Польщі та Латвії. На заході також були присутні представники таких європейських інституцій та місій як FRONTEX, EUAM, EUBAM і МОМ в Україні.

Під час Конференції прикордонних відомств учасники обговорили пріоритетні напрямки співробітництва щодо унеможливлення неконтрольованого поширення міграційної кризи на східний кордон ЄС, а також оцінили можливі ризики виникнення нових каналів незаконної міграції, особливо з використанням басейну Чорного моря.

Відмітимо, що наявність в Чорноморському регіоні й поблизу нього кризових зон збройних конфліктів та їх періодична ескалація обумовлює посилення загроз в тому числі й у прикордонній сфері. Це, зокрема, безпека транспортних морських  шляхів, незаконний обіг зброї та контрабанда товарів, міжнародний тероризм та транскордонний наркотрафік. Зазначимо, що минулого року в портах України в трьох випадках затримано понад 700 кілограмів героїну, що прибули морським шляхом з країн Південно-Західної Азії та були приховані серед вантажів.

Одним з питань, які також були підняті під час Конференції, є проблема незаконного промислу біоресурсів у Чорному морі. Тільки упродовж останніх двох місяців неодноразово фіксувався браконьєрський вилов камбали-калкана в українській та румунській частинах економзони. Наприкінці березня Морською охороною Держприкордонслужби України було затримано одне з таких суден-порушників.

Учасники конференції обговорили важливість і пріоритетність подальшого співробітництва в охороні кордону з метою ефективної протидії традиційним та новим формам протиправної діяльності. Адже лише спільний безпековий простір і колективні гарантії здатні забезпечити адекватну протидію організованій транскордонній злочинності та терористичній загрозі.

Також розглядалися питання практичного впровадження ключових принципів та інструментів інтегрованого управління кордонами, пошуку спільних механізмів аналізу ризиків, опрацювання підходів до оперативної координації дій та обміну інформації у Чорноморсько-балтійському форматі.  Було розглянуто можливість розширення географії спільних операцій під егідою ФРОНТЕКС в басейні Чорного моря та узгоджено нові підходи до обміну інформацією між країнами Чорноморського регіону.

Наприкінці конференції відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння, яке фіксуватиме досягнуті домовленості та окреслюватиме пріоритетні напрями співробітництва країн Чорноморського та Балтійського регіонів з подальшого розвитку принципів інтегрованого управління кордоном і забезпечення прикордонної безпеки.

 

версія для друку