українська російська англійська
У Мінмолодьспорту презентували пам'ятні монети, присвячені ХХХІ Олімпійським Іграм
28.04.2016 | 15:33
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

28 квітня Національний банк України вводить в обіг пам’ятні монети, присвячені ХХХІ Олімпійським Іграм.

Презентація відбулася у Міністерстві молоді та спорту за участі Міністра Ігоря Жданова, президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки, заступника Голови Національного банку Якова Смолія, художника - автора ескізів монет Володимира Тарана та представниць Національної олімпійської збірної команди України – бронзової призерки ХХХ Олімпійських Ігор у Лондоні з важкої атлетики Юлії Каліни і віце-чемпіонки Європи 2015 року з важкої атлетики Юлії Паратової.

“Це ще один крок у популяризації олімпійського руху та всієї Олімпійської родини. Адже для наших атлетів важливо не лише матеріально-технічне забезпечення. Потрібно, щоб вони відчували увагу та підтримку держави, Міністерства, співвітчизників. А за цю любов і шану, наші спортсмени віддячать своїми перемогами на Олімпійських Іграх. Українські спортсмени дуже наполегливо та відповідально готуються до Олімпіади у Ріо-де-Жанейро та продовжують завойовувати ліцензії. На сьогодні маємо вже 151 путівку на найважливіші змагання чотириріччя. Але це ще не все, адже ліцензійні змагання продовжуватимуться до червня”, - зазначив Ігор Жданов та висловив подяку Нацбанкові за співпрацю та підтримку спорту.

“Випуск монет присвячено важливій події у світовому спортивному житті – Іграм XXХI Олімпіади в місті Ріо-де-Жанейро, що стануть першими такими змаганнями в Південній Америці, – зауважив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій. – Я переконаний, що українські спортсмени з гідністю представлять нашу державу на цих міжнародних змаганнях, адже історія олімпійського руху в Україні налічує понад півстоліття і з кожним роком олімпійські результати наших спортсменів лише поліпшувалися”.

Свої сподівання щодо привернення більш широкої уваги до головних Ігор чотириріччя виcловив президент НОК України. “Національний олімпійський комітет спільно з Міністерством молоді і спорту та партнерами прагнуть долучити до цієї події якнайбільше наших співвітчизників. Для цього ми робимо різні кроки, готуючи спеціальну сувенірну та пам’ятну атрибутику. Дуже приємно, що у співпраці з Національним банком України ми продовжуємо традицію виготовляти спеціальні монети з нагоди участі нашої країни в Олімпійських іграх”, - відзначив Сергій Бубка.

У свою чергу спортсменки Юлія Каліна та Юлія Паратова, висловили надію, що монети стануть їхніми талісманами.

Відсьогодні всі поціновувачі спорту та колекціонери можуть придбати пам’ятні монети у регіональних підрозділах Національного банку України та банках-дистриб’юторах.

Над створенням монет працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, а також скульптори Володимир Атаманчук та Святослав Іваненко.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла найвищої проби Ag 925, її маса в чистоті – 31,1 г. Тираж монети – до 3500 штук. Вона оздоблена кольоровим тамподруком. Коштує срібна монета з футляром 971 гривну.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу тиражем 30000 штук. На ній також присутній тамподрук. Вартість монети – 30 гривень.

На аверсі монет розміщено зображення бухти Гуанабара, на вході до якої височить гора Цукрова Голова, що слугує візитівкою міста Ріо-де-Жанейро, на тлі бухти – стилізований напис РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО, рік карбування монети 2016 та номінал.

На реверсі монет на тлі абрису статуї Ісуса Христа на горі Корковадо в Ріо-де-Жанейро зображено хвилясту зелену стрічку (використано тамподрук), на якій – піктограми, що символізують різні види спорту, під нею на хвилястих лініях – знак Національного олімпійського комітету України (використано тамподрук).

 

версія для друку