українська російська англійська
Голова Держрезерву відвідав Хорватію в рамках програми V Енергетичного саміту
28.04.2016 | 16:44
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РЕЗЕРВУ УКРАЇНИ

За запрошенням Голови Європейського енергетичного співтовариства Копача Голова Держрезерву Вадим Мосійчук взяв участь у Енергетичному саміті, який відбувся 19-20 квітня в Хорватії.

Близько 40 учасників саміту провели два дні в столиці Хорватії за для того, щоб поділитися безцінним досвідом по управлінню та оптимізації системи зберігання нафти та нафтопродуктів.

«Всі країни Центральної та Східної Європи, крім Молдови та України, вже мають запаси нафти та нафтопродуктів в еквіваленті 90 днів чистого імпорту. До прикладу, Хорватія має 630 тис. тонн запасів, Словенія – 550 тис. тонн, Словакія – близько 2 млн. тонн, Австрія – близько 3 млн. тонн. Лідером з накопичення є Германія –  10 млн. тонн. Близько половини всіх запасів складає сира нафта. Решта – бензин, дизель, авіа паливо та, в деяких країнах – мазут.

Україна наразі знаходиться на початковій стадії імплементації Євродирективи з накопичення запасів нафти та нафтопродуктів. Ініціатором та головним виконавцем в цій справі є Держрезерв. Нами розроблено план з імплементації Євродирективи, за яким перша закладка має відбутися у ІІ-му півріччі 2017 року. Для впровадження Євродирективи вже до кінця цього року має бути прийняте відповідне законодавство. В цілому ж нам необхідно сформувати біля 2 млн. тонн запасів сирої нафти. Кінцевий термін накопичення 1 січня 2023 року» – розповів Голова Держрезерву.

Окрім обговорення вищезазначених питань, учасники Саміту мали можливість побачити сучасне хорватське нафтосховище. Так побудоване з нуля сховище нафти та нафтопродуктів, об’ємом в 145 тис. кубометрів, обслуговує лише 3 працівника, які забезпечують основні технологічні процеси. Найсучасніша система автоматизації дозволяє звести до мінімумам людський фактор та забезпечити безперебійну, й найголовніше - безпечну роботу всієї системи.

«Відвідування нами Енергетичного саміту стало для нас особливо результативним. Ми не тільки дізналися про реально діючі на практиці моделі по управлінню та зберіганню нафти та нафтопродуктів, а й побачити реальні перспективи по реалізації аналогічних моделей в системі Держрезерву. 

Вперше майбутня модель екстрених запасів України обговорювалась на міжнародному рівні, та ще в позитивному контексті, що говорить про певний рівень довіри зі сторони наших європейських колег.

Вже в кінці травня цього року ми плануємо провести круглий стіл на тему запасів нафти і нафтопродуктів, на якому разом з нашими європейськими колегами зможемо знайти найбільш оптимальну для України модель» - додав Вадим Мосійчук.

 

версія для друку